19 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

ORMANCILARA YANGIN EĞİTİMİ

Meydana gelen ev, eşya ve diğer yangınlara nasıl müdahale edileceği, yangınların türüne göre müdahale şekillerinin ne olacağı konularını içeren eğitim semineri düzenlendi.

Ormancılara yangın eğitimi

28 Ocak 2015 Çarşamba 13:24

Haber Merkezi

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen Bolu Orman İşletme Müdürlüğü personeline yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Özellikle iş yoğunluğunun az olduğu kış aylarında personelin bilgilerini tazeleyerek yeni bilgiler eklemek, iş hayatı ve sosyal hayatta karşılaşılan olaylara bilinçli bir şekilde müdahale etmelerini sağlamak ve iş güvenliği konularında farkındalık oluşturmak için İşletme Müdürlüğünce “Acil Durum Planı” hayata geçirildi.

44 PERSONEL KATILDI

Plan çerçevesinde gerçekleşen ilk eğitim, iş yerinde ya da farklı ortamlarda olası yangınlar karşısında genel müdahale şekillerinin ne olacağı konularını içerdi. Bolu Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen eğitime 44 personel katıldı. İki bölümden oluşan eğitimin ilk bölümü teorik bilgiler verilerek gerçekleşirken ikinci bölümde yangın karşısında müdahalenin nasıl olacağı küçük bir tatbikatla anlatıldı.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Acil Durum Planı kapsamında verilecek olan eğitimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini ifade eden Bolu Orman İşletme Müdürü Kemal Yıldız kurum personelinin karşılaşacakları her türlü olumsuz vakalar karşısında bilinçli bir şekilde müdahale etmelerini sağlayarak başta ölüm ve yaralanmaların önüne geçilip maddi kayıpların en aza inmesini hedeflediklerini belirtti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.