22 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

BU FOTOĞRAFI ARABASINDAN AYIRMIYOR!

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, TBMM’de yaptığı konuşmada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e Fransa’dan aldığı Üstün Hizmet Madalyasını hatırlatarak “Ben o fotoğrafınızı 2 yıldır arabamda taşıyorum” diye konuştu.

Bu fotoğrafı arabasından ayırmıyor!

28 Ocak 2015 Çarşamba 15:23

Özcan, daha sonra da bu fotoğrafı neden taşıdığını anlattı.

Haber: Özge ELÇİ

Milletvekili Özcan, TBMM’de yaptığı konuşmada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e ithafen bir konuşma yaptı. Özcan, Eker’e Fransa’dan aldığı Üstün Hizmet Madalyasını hatırlatarak “Sayın Bakanım biliyor musunuz bilmiyorum; ben yaklaşık 2 yıldır sizin resminizi taşıyorum aracımın bagajında. Birebir ebatında bir resminiz var. Şu Fransa’dan aldığınız üstün hizmet madalyası ile çektirmiş olduğunuz fotoğrafla dolaşıyorum. Orada size tuhaf bir kıyafet de giydirmişler.

O FOTOĞRAFI BOLU’DAKİ KÖYLÜLERE GÖSTERİYORUM

Kendi seçim bölgemde 490 köyümüz var, ben bu köylerin 476’sına gittim. Her köyde bu fotoğrafı çıkartıyorum. Bakıp diyorlar ki ‘Mehdi Eker, bu garip kıyafetin içinde, boynunda da kocaman bir madalya var’. ‘Bu madalya ne’ diye sorduğumda aslında sizin tarım politikalarınızı anlatmak çok faha kolay oluyor” diye konuştu.

BU MADALYA UTANÇ VERİCİ

Söz konusu madalyanın utanılacak bir şey olduğunu ifade eden Özcan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Tarım Bakanı, Fransa Devletinden üstün hizmet madalyası alıyorsa Fransa bizim çiftçimize ‘Allah razı olsun çok büyük katkıda bulundunuz’ diye önemli bir madalya veriyorsa burada alkışlanacak değil, utanılacak bir şey var.  Ben adı yolsuzluğa karışan bakanların Yüce Divan’a gödnerilmeleri için evet oyu kullandım. Ama öyle görünüyor ki sizin sadece bu madalyadan dolayı vatana ihanetten yargılanmanız gerekiyor. Milyonlarca Türk köylüsü sıkıntı çekecek, ahırdaki hayvanı para etmeyecek, sütü para etmeyecek, Sayın Bakan Fransa’dan canlı hayvan ithal edecek bir de madalya alacak. Bunun sonucunda da hiçbir şey olmamış gibi davranacak” şeklinde konuştu.

BAKAN’A AÇIK TEKLİF

Bakan Eker’e bir teklifte bulunan Milletvekili Özcan, “Daha önceden bu teklifi Orman Bakanımıza yapmıştım, kabul etmemişti. Siz diyorsunuz ki ‘Türk köylüsü için şunu yaptık, bunu yaptık.’ Bolu’da sizin arzu ettiğiniz bir köye gidelim. Siz bu yaptıklarınızı köylüye anlatın. Köylü size derse ki Sayın Bakan Allah razı olsun. Sizin iktidarınızda bizim yüzümüz güldü, uyguladığınız politikalar sayesinde cebimiz para doldu. Bankalara borcumuz yok derse yemin ederim ben Milletvekilliğini bırakacağım. Buna var mısınız? Buna cesaretiniz var mı?” dedi.

SİZİN KADAR ANTİPATİK BİR BAKAN YOK

Konuşmalarının devamında üslubunu daha da sertleştiren Özcan, “Ben halkın arasından gelen bir milletvekiliyim. 490 köyün 476’sına en az bir defa gitmişim milletvekilliği dönemimde. Siz bir Anadolu köyüne en son ne zaman gitiniz? Kabinede hiç hoşlanmadığım bakanlar var; ama sizin kadar antipatik bulduğum başka bir Bakan yok. Köylüye dünyanın en pahalı mazotunu, en pahalı mazotunu, en pahalı tarım ilacını veriyorsunuz. Sonra da o Bakan koltuğunda gülüyorsunuz. Türk köylüsünün gülünecek hali mi var? Ağlanacak hali var” diye konuştu.

‘SİZ HANGİ KÖYE GİDİYORSUNUZ, KADIKÖY’E Mİ?’

Özcan, Milletvekili koltuklarından “Bakan size gülüyor” ifadelerine sinirlenerek “Benim gülünecek neyim var? Benim kadar kendi seçim bölgesinde köyleri gezen başka bir Milletvekili yok. Siz hangi köye gidiyorsunuz? Kadıköy’e mi gidiyorsunuz? Köye gittiğinizde köylü size ‘Damdaki hayvan para etmiyor, süt para etmiyor’ diyecek. Sizin büyük mandıra sahipleriyle yakın ilişkiniz olabilir, oralara gidiyor olabilirsiniz. Ben iki hayvanı olan köylüden bahsediyorum” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar