23 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara6°C

OSMANLICA KURSU BAŞLIYOR

Gerede’de “Tarihimi Öğreniyorum” projesi kapsamında Osmanlıca kursu açılıyor. 16 Şubat 2015 günü başlayacak kurs, seviye seviye olacak ve haftanın 3 günü düzenlenecek.

Osmanlıca kursu başlıyor

29 Ocak 2015 Perşembe 11:17

Haber Merkezi

Kurs, Gerede İlçe Müftülüğü ve Merkez Kur’an Kursunda, İlçe Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü) işbirliğiyle yapılacak.

BİRÇOK KURS VE SEMİNER AÇILDI

Gerede Müftüsü Hasan İzmirli, kursla ilgili yaptığı açılamada şunları ifade etti;  “Yazılı belgelerin, önemli tarihi ve edebi Osmanlıca eserlerin okunması ve bu noktada hazine niteliğinde kütüphanelerde saklı bulunan mirasımıza ulaşmak için Osmanlıcayı öğrenmek, okumak ve yazmak gerekiyor. Personelin ve halkın manevi dünyasının ihya ve inşasına katkı sunmak amacıyla birçok faaliyet alanı açtık. Mesleki gelişim konferansları, Arapça dil kursu, DHBT sınavına hazırlık kursu, Kur’an, tecvit ve talim kursu, musiki kursu, seminerler açtık. ‘Tarihimi öğreniyorum’ projesi kapsamında yeni, güncel ve mühim bir kursu da 9 Şubat 2015’ten itibaren haftada üç gün olmak üzere başlatıyoruz” diye konuştu.

BİRİNCİ VE İKİNCİ SEVİYE OLACAK

Müftü İzmirli, Osmanlıca kursu 1. seviye 64 saat, 2. seviye 96 saat olarak verileceğini ayrıca 1. seviye sonunda, el yazması belge eserleri ve kitabeleri okuyabileceğini diğer kursiyerlerin, matbaa yazılarını ise 2. seviye sonunda okuyabileceklerini söyledi. İzmirli, tüm kursiyerlerin Osmanlıca kursunu başarıyla tamamlayacağını ümit ederek katkısı olanlara teşekkür etti.

Kurs, Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri düzenlenecek.17.00’da başlayıp günde 4 saat ders yapılacak. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar