23 Eylül 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara13°C

‘HAPİS CEZASI HUKUKİ DEĞİL SİYASİ’

Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak amacıyla asılan pankart nedeniyle 5 ay hapis cezası verilen Ak Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, kararı değerlendirdi.

‘Hapis cezası hukuki değil siyasi’

29 Ocak 2015 Perşembe 16:16

Esen, 5 yıl süreyle ertelenen ceza için "Kararın hukuki değil, siyasi bir karar olduğunu düşünmekteyiz" dedi.

Haber Merkezi

Karar sonrası açıklamalarda bulunan Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, şunları söyledi; "30 Mart 2014 yerel seçim sürecine girdiğimiz esnada ülkemiz üzerinde çok çeşitli ihanet tezgahları kurulmaya başlandı. Tek bir amaçları vardı o da; büyüyen gelişen Türkiye'nin önüne set çekmek. Sandıkta bileğini bükemedikleri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı masa başında yenmekti! Çünkü Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız onlara göre çok ileriye gitmişti. Öyle ki ülkemiz son 12 yılda dünyada artık her meselede sözü olup o sözleri dinlenen bir ülke haline gelmişti. İşte bu durumdan rahatsız olan iç ve dış mihraklar harekete geçirildi ve önce ağaç bahane edilerek Gezi Parkı Eylemleri devreye sokuldu. O eylemlerde her yer acımasızca yağmalandı, yıkıldı, yakıldı. İnsanlarımızın yaralanmalarına ve ölmelerine sebep olundu. O eylemlerde bu milletin mukaddesatına el uzatıldı. İşte bu ortamda milletin iradesine,ülkemizin geleceğine sahip çıkmak için o pankartı asma kararı aldık.

‘DİĞER SİYASİLER GİBİ HALKI ÇATIŞMANIN KUCAĞINA İTMEDİK’

Bu pankartla tarihin yeniden yazılmasına tahammülü olmayan gezici ruhlu vatan hainlerine karşı Bolu'nun Başbakanımızın arkasında olduğunu ifade etmek istedik.Bu pankartı oraya asarken birileri gibi ülkenin geleceğini yakıp yıkmadık. Bolu'muzda ve diğer illerde diğer siyasilerin yaptığı gibi kitle iletişim araçları ile halkı tahrik etmedik; çatışmanın ve anarşinin kucağına itmedik! Bu pankartı asarken asla bir yerel seçim kaygısı taşıyarak veya yerel seçimleri etkileme amaçlı da asmadık.Yaklaşan yerel seçimlerde de halkımızın yanımızda olacağını seçimleri de ezici bir üstünlükle kazanacağımızı biliyorduk. Neticede ülkenin tüm kazanımlarından rahatsız olan güruh tarafından bu pankart vesilesiyle mahkemeye verildik ve dava edildik. Birkaç gün önce verilen kararla da 'seçim yasaklarına uymamak' suçundan dolayı 5 ay hapis cezasıyla hükmün ertelenmesine karar verildi. Bizler, kararın hukuki değil, "siyasi" bir karar olduğunu düşünmekteyiz.Kurucu genel başkanımız bir şiir okudu ve ceza aldı.Bizler ise bir şiir yazdık ve duvara astık ceza aldık.Bundan dolayı bizler ancak onur duyarız,gurur duyarız. Bizler milletin vicdanında çoktan beraat etmişken bu ayak oyunlarını oynayanlar ise aziz milletimizin vicdanında ömür boyu mahkum olacaklardır."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar