22 Nisan 2019
  • Bolu9°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara13°C

MECLİS’TE ŞUBAT MESAİSİ BAŞLIYOR

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları 02 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Hafta boyunca sürecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli konular görüşülüp karara bağlanacak.

Meclis’te Şubat mesaisi başlıyor

30 Ocak 2015 Cuma 12:00

 

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşecek İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları Pazartesi günü başlıyor.

02 ŞUBAT PAZARTESİ

Toplantıların Pazartesi günü gerçekleşecek ilk oturumunda Merkez İlçe Sazakkınık ve Bünüş köylerinin içme ve kullanma suyu tahsisinin yapılması talebi görüşülecek. Toplantıda ayrıca 2015 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinin, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün Hizmet Alımı bölümünden 100.000 TL. ödeneğin, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün Diğer Kiralama Giderleri bölümüne aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporun görüşülüp karara bağlanacak.

03 ŞUBAT SALI

Toplantıların Salı günü gerçekleşecek oturumunda ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne İl Özel İdaresi Bütçesindeki ödenek ile 1 adet araç satın alınmasına ilişkin Plan Bütçe komisyonundan gelen raporu görüşecek olan meclis üyeleri, Mudurnu İlçesi, Kilözü köyüne Küpçek deresi 1 memba, Kalemlik deresi memba, Kozpınar membalarının içme ve kullanma suyu olarak tahsis edilmesine ilişkin ve Mengen İlçesi, Pazarköy köyüne Hizar deresi memba suyunun Pazarköy köyüne içme ve kullanma suyu olarak tahsis edilmesine ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporları görüşecek. Toplantıda ayrıca İl Özel İdaresi görevlerinin daha randımanlı yürütülmesi ve hizmetlerin etkinliğinin artırılması için 7. decelik 2 adet şef kadrosu ihdas edilmesi talebi görüşülüp karara bağlanacak.

04 ŞUBAT ÇARŞAMBA

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumunda Kıbrısçık İlçesi Hükümet Konağının bakım ve onarımının yaptırılmasına ilişkin 100.000 TL. ödeneğin Kıbrısçık İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. Mengen İlçesi, Hükümet Konağının bakım, onarım ve Asansör yapımı için 100.000 TL. ödeneğin Mengen İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporun da görüşüleceği toplantıda son olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere hizmet aracı satın alınması talebi değerlendirilecek.

05 ŞUBAT PERŞEMBE

Perşembe günü gerçekleşecek oturumda ise ilk olarak Merkez İlçe Gövem köyü, tapunun 4 pafta 779 ve 1112 numaralı parsellere ilişkin hazırlanan II. Konut Alanı amaçlı 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor ele alınacak. Gerede İlçesi, Çoğullu köyü, Karaçayır mevkii tapunun 3402 numaralı parsel için hazırlanan 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık amaçlı uygulama imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporu da görüşecek olan meclis üyeleri, Kıbrısçık İlçesinde bulunan Kıbrısçık İlkokulu bünyesinde bulunan Özel Eğitim Sınıfının daha iyi Eğitim yapabilmesi için neler yapılmasına ilişkin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen raporu görüşüp karara bağlayacak.

06 ŞUBAT CUMA

Toplantıların Cuma günü gerçekleşecek son oturumunda da İller Bankası Genel Kurulu toplantısında İl Özel İdaresini temsilen bir adet üye seçildikten sonra Kıbrısçık İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetine yeni üye seçimi yapılması ile toplantılar sona erecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.