17 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-2°C

TAKIMLAR BOLU'YU ARAYA ALDI

​Beşiktaş’ın ardından Galatasaray da ilimizde tesis kurmak için kolları sıvadı. Seben Taşlıyayla göletinin kenarındaki çam ormanlarıyla çevrili alanın takımlar arasında rehabet gördüğü söyleniyor.

Takımlar Bolu'yu araya aldı

30 Ocak 2015 Cuma 12:24

Konu hakkında vali Ahmet Zahteroğulları,"büyük markaları şehrimize kazandırmak istiyoruz. İlimiz por turizminin bütün branşlarının merkezi olabilecek bir potansiyel taşıyor. Ciddi katma değer katan yatırımlar istiyoruz. Otellerimiz markalı olsun istiyoruz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi büyük takımlar önemli markalar. Futbol takımlarının ötesinde çok ciddi taraftar kitleleri olan önemli ticari markalar. Herşeyden önce bu markaları şehrimize kazandırmak istiyoruz. Fenerbahçe'nin Topuk yaylasına tesis yapmasının ardından biz de benzer takımlara kentimizdeki alternatifleri gösteriyoruz. Biz onlara her türlü kolaylığı göstermeye hazır olduğumuzu söyledik. Turizm bölgesinin sağlayacağı avantajlardan bahsettik" şeklinde konuştu.

Galatasaray Kulübü’nün de kendisiyle yılbaşından önce bağlantı kurduğunu söyleyen Zahteroğulları, “Önümüzdeki birkaç gün içinde Galatasaray kulübü de gelecek. Onlara da çeşitli alternatifleri göstereceğiz. Geniş bir turizm perspektifiyle bakıp o takımların buraları merkez edinmesini arzu ediyoruz. Beşiktaş yöneticileri basketbol takımlarının kamp için sürekli Bolu'ya geldiğini söylediler. Seben gölünün kenarında geniş bir alan var. Turizm bölgesi ilanıyla üzerinde çalıştığımız orman vasfını kaybetmiş yerler var. Turizm gelişme bölgesini bunun için çok önemsiyoruz. Bu bize iki şey sağlıyor. O arazileri turizme tahsis imkanı getiriyor. Bizim alanlarımız orman ve mera. İkinci olarak ise beşinci bölge teşvikleri getiriyor" 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar