16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

2015’TE HİBELER ‘TASARRUF’A VERİLECEK

Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, Solmaz ve Ahmet Baysal Emineana Anaokulunu ziyaret etti ve okul öncesi okullaşma oranının geldiği noktayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2015’te hibeler ‘tasarruf’a verilecek

30 Ocak 2015 Cuma 18:29

Haber Merkezi

Okul Müdürü Muhabbet Koç eşliğinde yeni okulu gezen Erbayram, "Kurulduğumuz yıllarda Okul Öncesi okullaşma oranını %5 lerden %100'lere çıkarmayı hedeflemiştik, Şu an görüyorum ki hem Milli Eğitimin hem konuya bizim gibi eğilmelerinin gerekliliğini işaret ettiğimiz Vakıflar ve hayırseverler okul öncesi eğitim kurumları yaptırıp bağışladılar.

OKULLAŞMA ORANI ARTTI

Bağışçılar Vakfı Anaokul ve Kreşi açıldıktan sonra hızlıca devam eden bu güzel gelişmelerle 6 yıl önce % 5 lerde olan okul öncesi okullaşma oranı ; Öyle sanıyorum ki Milli Eğitim, vakıflar ve hayırseverlerimizin son yıllarda konuya ayrıca eğilmeleriyle bir güç oluşturdu ve bu oran %100'lere hızla yaklaşıyor" dedi.

Muhabbet Koç ve Milli Eğitim ile bu konuya ilişkin detaylı durum analizi hazırladıklarını da ekleyen Erbayram, önümüzdeki günlerde konuya ilişkin daha detaylı açıklama yapacaklarını belirtti.

2015 HİBE KONUSU BELLİ OLDU

BBV Danışma kurulu üyesi Mehmet Mehmet Gündoğdu ve vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya'nın da dahil olduğu ziyarette Bolu’daki özellikle kırsaldaki okul öncesi kurumlarının ihtiyaçları konuşulurken Bolu Bağışçılar Vakfı'dan bu bölgelerdeki okullara destek istendi.

Öncelikli amacı Sivil Toplum Kurumlarına proje karşılığı hibe vererek Bolu'da toplumu çözümlerin parçası olma yönünde hem maddi hem manevi anlamda desteklemek olsada BBV; her yıl şehrin öncelikli sorun alanlarını tespit edip özellikle bu konuya eğiliyor, geçtiğimiz yıllardan beri okul öncesi okullaşma oranı öncelikli sorun olarak ele alınmışken 2015 yılının konusu " Enerji ve Su tasarrufu / Halkın,STK'ların ve kamuoyunun bu alanda farkındalık kazanması olacak. Ve konuyla ilgili gelen projelere BBv öncelikli olarak hibe verecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.