20 Temmuz 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

MOZAİK TABLODAN BİR TAŞ DÜŞTÜ

1945 Yılından bu güne 70 yıl geçti. O dönem ve devamında gelenler tarafından oluşturulan mozaik tablonun desenini oluşturan görüntülerden bir taş düştü. Bu tablo önce erkek orta sanat okulu Erkek Sanat Enstitüsü günümüzde End.Meslek Lisesi olarak

MOZAİK TABLODAN BİR TAŞ DÜŞTÜ

01 Şubat 2015 Pazar 19:58

Hocalarımızın, öğretmen, memur, teknisyen ve hizmetlilere ait figürlerle döşenen renkli taşlardan ömrünü dolduranlar , kimsenin eli değmeden tek tek yüreğimizde iz bırakarak  yerinden küsüşüyor İlahi adaletin buyruğuna karşı koymak gücümüz olmadığından , Allah rahmet dileyip , mekanın cennet olmasını ve yakınlara sabır tavsiyesinde bulunuyoruz.

Mezarlıktan yeni döndüm. Kalemi elime alıp bir şeyler yazayım diyorum da iki kelimeyi yan yana getirip anlamlandıramıyorum. Kelimeler boğazıma tıkamış nefes alamıyorum.

Davranışlarındaki incelik, hassasiyetinle seni anlatacak zarif kelimeler bulmakta zorlanıyorum, değerli dostum mesai arkadaşım Muhittin Erküçük  kardeşim. Yattığın yer nur olsun.

Daha gecen hafta elinde pencere kanadıyla gelirken karşılaştım. Hoş geldin demeden kadim dostum İlhami Turan’ın selamını getirdiğini , çocukların mutluluğu için İstanbul Bolu arası yolu kısaldığını , evin ufak tefek ihtiyaçlarını gidermek için koşuştuğunu söylemiştin. Gittin çok geçmeden senden önce acı haber aldım. Şaşırdım. Daha birkaç gün önce konuşmuştuk diyebildim. Belleğim yıllar öncesi okul dönemine gitti değerli, çalışkan, hassas bir arkadaşımızı daha kaybetmiştik. Devlet malı üstüne titreyen , onu kendi eşyasının üzerinde tutan , ağzından en öfkeli zamanlarda bile kırıcı, kötü söz çıkmayan , karşısındakini kırmaktan çekinen mesai arkadaşım yoktu. Duvarda asılı mozaik tablodan resim düşmüş, Muhittin Erküçük ismi sanki ben buraya aittim. Buradan ayrılmam der gibiydin. Sporcuydun okulda bölümler arası futbol maçlarında sertlik yapacağım. Can acıtacağım diye zorlanır defalarca özür diledin…

Hatıralarında yüreğimin konuğu olarak kalacaksın . Tekrar Allahın rahmeti üzerine olsun diyor ailecek herkese sabırlar diliyorum.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar