23 Ekim 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara22°C

BİR HİLAL UĞRUNA

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Çanakkale Savaşı 100. Yıl Anma Programı ‘Bir Hilal Uğruna” kapsamında Bolu’da 27 Şubat Cuma bir dizi faaliyet düzenlenecek.Haber&Foto; Beyhan BAYRAK

Bir hilal uğruna

03 Şubat 2015 Salı 15:22

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Çanakkale Savaşı 100. Yıl Anma Programı ‘Bir Hilal Uğruna” başlıyor. Çanakkale Savaşı’nın ruhunu anlatmak ve unutturmamak amacıyla gerçekleşecek program, yılsonuna kadar 81 il de düzenlenecek.

Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği program, 9 Şubat’ta başlayarak Haziran’a kadar 50 il de, yılsonuna kadar 81 il de düzenlenmiş olacak. Program kapsamında, Çanakkale savaşı müzesi ve Çanakkale savaşı fotoğrafları sergisi gezilebilecek, Çanakkale Savaşı hikayeleri ile Çanakkale türküleri dinlenecek.Proğramn Bolu ayağı ise 27 Şubat’ta yapılacak. Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenecek program, katılımcılara Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı toprakları tanıtmayı, Çanakkale ruhunu hissettirmeyi ve birlik olma duygusunu yeniden yaşatabilmeyi amaçlıyor.

Programın gerçekleşeceği bazı il ve tarihler şöyle; 9 Şubat Kütahya, 10 Şubat Afyon, 11 Şubat Eskişehir, 15 Şubat Sakarya, 24 Şubat Çanakkale, 25 Şubat Edirne, 26 Şubat Tekirdağ, 27 Şubat Bolu, 28 Şubat Düzce.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.