20 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

BAKAN’DAN VALİ’YE MÜJDELİ HABER

Sağlık Bakanlığı tarafından alımı gerçekleşen yeni ambulanslardan 5 adedinin Bolu'ya tahsisi yapıldı.

Bakan’dan Vali’ye müjdeli haber

03 Şubat 2015 Salı 17:27

Sağlık Bakanlığı tahsisi yapılan ambulansları, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun imzası ile Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'na yazdığı yazı ile bildirdi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun imzası ile Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'na yazdığı yazıda Bolu'ya tahsis edilen ambulansların dağıtımının; ilin nüfusu, 2005 model üstü ambulansların yaş ortalaması, ilin istasyon sayısı, ilin vaka sayısı, ambulans kilometre ortalaması ve yüzde 10 teknik gerekçeler puanı baz alınıldığı ifade edilerek Bolu iline 5 adet yeni ambulansın tahsis edildiği belirtildi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun imzası ile Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'na  gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi.

"SAYIN VALİM

Bolu ilinde 15 istasyonda; 30 ambulans ve 205 personel ile 7gün/24 saat hizmet verilmektedir. 2014   yılı içerisinde Bolu’da 21.198 hastaya hizmet verilmiştir.

Bakanlığımız 112 acil sağlık hizmetleri; bünyesindeki kara, hava ve deniz ambulansları yanında, dünyada örneği bulunmayan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerimizle (UMKE) , acil ve afet durumlarında etkili ve hızlı medikal müdahale ve hasta naklini sağlayacak kapasiteye ulaşmıştır.

Dünya çapında bir kapasite oluşturan ve ihtiyaç sahibi ülkelere de sağlık yardımı yapan ülkemiz, özellikle acil sağlık hizmetlerinde her gün daha ileriye gitmektedir. Türkiye genelinde 2.155 adet 112 istasyonu. 4468 adet Kara Ambulansı, 17 adet Helikopter, 3 adet Uçak ve 6 adet Deniz Ambulansı ile acil sağlık hizmetleri yürütülmektedir.

2015 yılı ilk çeyreğinde helikopter ambulansımızla gece uçuşuna başlanacaktır.

2014 yılında Bakanlığımızca alımı yapılan 2014 Model Ambulanslardan Bolu'ya 5 adet yeni ambulans tahsisi yapılmıştır.

İlinize tahsis edilen ambulansların dağıtımı; ilin nüfusu, 2005 model üstü ambulansların yaş ortalaması, ilin istasyon sayısı, ilin vaka sayısı, ambulans kilometre ortalaması ve %10 teknik gerekçeler puanı baz alınarak gerçekleştirilmiştir.

Bolu iline tahsis edilen 5 adet yeni ambulansın hayırlı olmasını dilerim.”

 

 

 

                                                                                             

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar