16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

İLÇELERE ÖDENEK YAĞACAK

Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Toplantıda Mengen ve Kıbrıscık’a 100’er bin liralık ödenek aktarılması talebi kabul edildi.

İlçelere ödenek yağacak

04 Şubat 2015 Çarşamba 14:37

Haber Mekezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları devam ediyor. Son toplantıda meclis üyeleri 7 maddeyi görüşüp karara bağladı.

Toplantıda ilk olarak Kıbrısçık İlçesi Hükümet Konağının bakım ve onarımının yaptırılmasına ilişkin 100.000 TL. ödeneğin Kıbrısçık İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması ve Mengen İlçesi, Hükümet Konağının bakım, onarım ve Asansör yapımı için 100.000 TL. ödeneğin Mengen İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü.

HİZMET ARACI KOMİSYONDA

Her iki ödeneğin aktarılmasının uygun olduğu belirtilen raporlar oy birliği ile kabul edildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere hizmet aracı satın alınması talebini ele alan meclis üyeleri bu talebin Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından incelenmesine karar verdi.

OKUL YIKILIP YENİDEN YAPILACAK

Toplantıda son olarak Mengen ilçesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulunun yıkılıp yeniden yapılması ile ilgili İl Özel İdaresi mali bütçesinden ayrılan 700 bin TL. ödenekle çalışma yapılması talebi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği personel giderleri için 50 bin TL. ve köye yönelik hizmetlerde kullanılmak üzere 100 bin TL. ödenek aktarılması talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar