24 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

3 İLÇEYE 315 BİN LİRA ÖDENEK

İl Genel Meclisi (İGM) Şubat ayı toplantıları sona erdi. Toplantılarda Mudurnu, Kıbrıscık ve Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliklerine toplam 315 bin TL ödenek verilmesi karara bağlandı.

3 ilçeye 315 bin lira ödenek

06 Şubat 2015 Cuma 13:54

HABER MERKEZİ

Hafta içi devam eden toplantılarda Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 150 bin TL, Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 25 bin TL, Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ise 140 bin TL ödenek yapılmasına karar verildi. İl Genel Meclisi toplantılarının Cuma günü son oturumu gerçekleşti. İGM toplantısında 10 madde görüşülerek karara bağlandı. 2 Şubat Pazartesi günü Yaşar Yüceer başkanlığında gerçekleşen toplantılarda ilk olarak İller Bankası Genel Kurulu toplantısında İl Özel İdaresi'ni temsilen bir üye seçimi yapıldı. Oy birliği ile Meclis Başkanı Yaşar Yüceer seçilirken, Kıbrıscık İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetine de İsa Bilgin seçildi.

Hafta içindeki toplantılarda Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 25 bin TL, Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 150 bin TL, Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne Beko-Loder alımı için kullanılmak üzere 140 bin TL ödenek aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan gelen raporları da oy birliği ile kabul eden meclis üyeleri İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunda uygun olduğu belirtilen Merkez ilçe Çamyayla Köyü hudutlarında teknik alt yapı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının onanması talebini de kabul etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.