17 Eylül 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara19°C

MİSAFİRLER GÜNEY KORE’DEN

Ormancılık alanında işbirliğini geliştirmek amacıyla imzalanan “Tarımsal Ormancılık Alanında İyi Niyet Beyanı” kapsamında Ülkemizi ziyaret eden Güney Kore Cumhuriyeti Gyeogsangbuk do Eyaleti Orman Kaynakları Müdürü ve beraberinde 10 kişilik heyet geldi

Misafirler  Güney Kore’den

07 Şubat 2015 Cumartesi 12:14

İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Tuncay Porsuk, Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı Dış kaynaklı Projeler Şube Müdürü Ümit Turhan ve Orman Mühendisi Mustafa Güzel’in refakat ettiği heyet Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ile Gazelle Otelde kahvaltıda bir araya geldi.
Ziyaretlerinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Yusuf Şahin konuk ekibe Bolu Orman Bölge Müdürlüğü faaliyetleri hakkında genel bilgiler aktardı. Konuk ekip adına söz alan Orman Kaynakları Müdürü Myung Goo Han Bolu’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu, gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini ifade ederek Güney Kore Ormancılığı hakkında açıklamalarda bulundu.
Bolu İl’inde ki ziyaretlerine Abant tabiat parkı ve Gölcük Orman İçi Dinlenme yerinde devam eden heyet daha sonra bir dizi teknik incelemelerde bulunmak üzere Mengen İlçesine geçti. Burada Güney Kore için önemli bir bitki olan Ginseng bitkisinin yetişme ortamına uygun alan tespiti ile ilgili Yaylacık Araştırma Ormanında arazi çalışmaları yapıldı. Mengen Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Daren Orman İşletme Şefliği 25 nolu bölmede mantar miselleri üzerinde ki incelemelerinin ardından Konuk ekip Mengen’den ayrıldı.
Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün de ki ziyaretlerini tamamlayan Güney Koreli konuk ekip iyi niyet dileklerinde bulunarak yüzlerinde ki mutluluk ifadeleriyle birlikte Bolu’dan ayrıldı.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.