20 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

BOLU'YA KABLOLU TV GELİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yaptığı açıklamada yıl sonuna kadar arasında Bolu'nun da ulunduğu ilde kablolu TV yayınına başlanacağı ve Bolu'ya GPS'e alternatif olan bir sistemi, Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni kuracaklarını sö

Bolu'ya kablolu TV geliyor

08 Şubat 2015 Pazar 13:43

Haber; Beyhan BAYRAK

Türksat AŞ Gölbaşı Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Şu anda 22 ilde Türksat kablo yayını gerçekleştirilmekte, bu yıl 3 il daha ilave edeceğiz. Bu illerimiz Şanlıurfa, Bolu ve Karaman. Bu 3 ilimizde de kablo yayın çalışmaları bu yıl sonu itibariyle tamamlanacak ve kablo yayını yapılan il sayısı 25'e yükselecek" diye konuştu. Türkiye olarak Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni geliştirme yönünde çalışmalara başladıklarını hatırlatan Elvan, "Ciddi bir aşamaya geldik. Başarılı bir şekilde devam ediyor. İnşallah artık GPS'e alternatif olan bir sistemi, yani Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni ülkemizde de kuracağız. Bu uygulamanın ilk olarak pilot çalışması Bolu'da yapılacak." dedi.

Elvan, Aktif Bilgilendirme Sistemi'nin de son derece önem arz ettiğini vurgulayarak, vergi borcu, trafik cezaları gibi bilgilerin e-Devlet üzerinden otomatik olarak ilgili kişiye SMS veya internet yoluyla ulaştırılacağını söyledi. Bununla ilgili önemli bir aşama kaydedildiğine dikkati çeken Elvan, "6 ay içerisinde bu sistemi bütünüyle devreye sokuyoruz. Çalışmalarımız hemen hemen tamamlandı. Ancak bunların test süreçleri var" ifadesini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.