17 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara6°C

BELEDİYE BİLGİSAYARLARI DAĞITTI

Bolu Belediyesi tarafından eğitime yüzde yüz destek sloganıyla yaptığı çalışma kapsamında 1118 öğrenciye düzenlenen törenle bilgisayarları dağıtıldı.

Belediye bilgisayarları dağıttı

08 Şubat 2015 Pazar 22:58

Bolu Belediyesi tarafından eğitime yüzde yüz destek sloganıyla yaptığı çalışma kapsamında Bolu Merkez İlçedeki lise ve dengi okullardan mezun olan ve 2014-2015 öğretim yılında 4 yıl ve üzeri örgün eğitim yapan üniversitelerden birine kayıt yaptırmış bin 118 öğrenciye düzenlenen törenle bilgisayarları dağıtıldı.

Tören de konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu’dan mezun olarak üniversite kazanan Bolulu gençlerimize bir nebze olsun destek vermek amacıyla hayata geçirdiğimiz projemizin 6.’sında bir aradayız. Biz geleceğimiz için bu çalışmayı yapıyoruz. Siz gençlerimiz üniversiteyi kazanmak için çok çalıştınız ve bir bölüme yerleştiniz. Önünüzde bazılarınızın 4 bazılarınızın 6 yılı var ve bu zaman zarfı geçtikten sonra yeniden hayata başlayacaksınız. Kiminiz özel işle çalışacak, kiminiz ticaret yapacak kiminiz ise resmi kurumlarda devlet görevlisi olarak çalışacaksınız. Her halükarda Bolu’nun ve Türkiye’nin geleceğini şekillendireceksiniz ve ailelerinizin de gurur kaynağı olacaksınız. Sizler bizim için çok önemlisiniz ve bizim geleceğimizsiniz. Bizler de sizin için bugün 6.’sını düzenlediğimiz bu törenle sizlere biraz destek verebilmek için uğraşıyoruz. Bu yıl üniversiteyi kazanana tüm gençlerimize başarılar diliyor, ailelerini de kutluyorum” dedi.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise konuşmasında, “Çok değerli Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz uzun yıllardır güzel bir imarla Bolu’yu güzelleştirirken, bu projeyle bizimde Milli Eğitim olarak gelecek hedefi şeklinde planlayıp başladığımız Fatih Projesi’nin orta öğretimden sonraki yükseköğretimdeki devamını gerçekleştiriyor diye düşünüyorum. Başkanımıza ve ekibine bu büyük proje için teşekkür ediyorum. İnşallah buradaki hava tüm Türkiye’ye yayılır. Bu proje gerçekten çok büyük ve anlamlı bir proje. Bugün bilgisayarını alacak ve yeni üniversitelerine başlamış gençleri tek tek kutluyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve protokol üyeleri tarafından bilgisayarlar öğrencilere verildi.

laptop.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.