20 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara17°C

BU SEFER SAHİP ÇIKTI!

CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Milletvekilliği için Belediye Başkan Yardımcılığından isitfa eden Hüseyin İka’ya önce ‘ülkücümsü, konu mankeni’ gibi ifadeler kullandı, daha sonra da İka’yı imalı sözlerle CHP’ye davet etti.

Bu sefer sahip çıktı!

11 Şubat 2015 Çarşamba 13:46

 

Haber: Özge ELÇİ

Hüseyin Yıkılmaz, hakaret suçuyla mahkemelik olduğu ve davayı kaybederek hapis cezası aldığı İka’ya göndermelerde bulunarak “Siyasetteki toplam hayatı 280 gün süren muhteşem milliyetçi Hüseyin İka sahipsiz değildir. AKAPE’li Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından yerel seçimlerde kararsız MHP oyları için konu mankeni olarak kullanılıp seçimi kazandıktan sonra bir türlü yıldızının barışmadığı eski ülkücümsü, bir zamanların milliyetçisi şimdi adeta paçavra gibi bir kenara itiliverdi.

‘ESKİ ÜLKÜCÜMSÜ, BİR KENARA İTİLİVERDİ’

Hüseyin İka için 280 günlük siyaset epey öğretici olmuştur. Davasını terk edenin, duruşu olmayanın, omurgasız siyasetin doğal sonucu Hüseyin İka’dır” diye konuştu.

Yıkılmaz, İka’yı CHP’ye davet ederek “Milletvekilliği için gidecek kapı bulamaz ise CHP’ye gelsin! Dava arkadaşımın her türlü arkasındayım. Onu her açıdan destekliyorum.  Başhekimlikten AKAPE’liler tarafından alındığında da parti olarak arkasındaydık, şimdi en çaresiz olduğu şu günlerde de yine kişisel olarak, özel olarak arkasındayım. Partimdeki adaylık sürecine başvurması halinde devamlı arkasında olacağımı Bolu kamuoyuna ilan ediyorum. Onu desteklemeyip kimi destekleyeceğim?

CHP’YE DAVET

Hüseyin İka’nın, 30 bin insanın katiline Sayın Apo! diyen bir zihniyetin partisinde eriyip gitmesine içim asla elvermez. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz diyen 200 yılın liderine el pençe divan duran milliyetçilik zekâtı bile biz zavallı kulları ihya edecek pozitif bilim eğitimi almış ama gerici, yobaz bir partide siyaset ikbali peşinde koşan bir hemşerimize sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Hüseyin İka sahipsiz değildir, arkasındayım!” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar