19 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara9°C

SGK’DAN ‘İMAJ DÜZELTME’ ÇALIŞMASI

SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, toplum nezdinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün imajının düzeltilmesi amacıyla bir çalışma başlattı.

SGK’dan ‘imaj düzeltme’ çalışması

12 Şubat 2015 Perşembe 15:37

Haber Merkezi

Bolu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 2015 Yılı Eylem Planı içerisinde kayıtlı istihdamın teşviki amacıyla Kayıt Dışı İstihdamla mücadele kapsamında İşveren ve Sigortalılara il ve ilçelerde ‘etkin rehberlik hizmeti verilmesi’ amacıyla bir çalışma başlatıldı.

Çavuş, “5510 Sayılı Yasanın uygulamaları bakımından zorda kalıp yüklü miktarda İdari Para Cezası, Prim ve Gecikme Zammı ile karşılaşmamaları için bilgilendirme ve rehberlik çalışması ile işverenlerimizi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu itibarla İlimiz Sivil Toplum Kuruluşları yetkilileri ve Oda başkanları ile karşılıklı istişare edilerek bilgilendirme toplantıları yapılmaya başlanmıştır” diye konuştu.

Sosyal Güvenlik il Müdürlüğü Denetim elemanları ile birlikte Ayakkabıcılar Odası üyeleri, Bakkallar ve Şekerciler Odası üyeleri, Terziler Odası üyeleri ve Kuyumcular Derneği üyelerine Sosyal Güvenlik il Müdürlüğünde Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar