26 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara16°C

BOLU’YA ‘BİLİM SANAT’ MÜJDESİ

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Türkiye genelinde yaklaşık 70 ilde faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezlerinin bir yenisinin de Bolu’da açılması için Milli Eiğitim Bakanlığı tarafından bütçe ve ödenek ayrıldığını duyurdu.

Bolu’ya ‘Bilim Sanat’ müjdesi

15 Şubat 2015 Pazar 13:35

Haber Merkezi

Milletvekili Küpçü, Bilim ve Sanat Merkezi’nin Okul Öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için kurulan bir merkez olduğunu ifade etti.

BİRÇOK BİRİM VAR

Bilim Sanat Merkezlerinin Yönetim Birimi, Sanat ve Spor etkinlikleri Birimi, Bilim Etkinlikleri Birimi, Destek Etkinlikleri Birimi, Araştırma İzleme, Geliştirme ve Dökümantasyon Birimi, Rehberlik ve Psikolojik Birimi ve okul Öncesi Birimlerden oluştuğunu söyleyen Küpçü, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Stratejik planlamada yatırım programına aldığımız Bilim ve Sanat Merkezi, Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır.

‘YETENEK SAHİBİ ÇOCUKLAR DAHA GENİŞ İMKANLAR BULABİLECEK’

Böylelikle 70 ilde faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezi Bolu merkezine kazandırmış bulunmaktayız. Artık yetenek sahibi çocuklarımız, kendilerini daha elverişli imkanlar nezdinde geliştirerek Bolu’muza katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bolu’muza kazandırdığımız Bilim ve Sanat Merkezi hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar