20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

TAHİR DÜŞ GÜVEN TAZELEDİ

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube’nin Kongresi, geniş bir katılımla gerçekleşti. Genel Başkan Yardımcılarının da katıldığı ve tek listeyle gidilen kongrede Tahir Düş, güven tazeledi.

Tahir Düş güven tazeledi

15 Şubat 2015 Pazar 18:23

Haber: Özge ELÇİ

Köroğlu Otel toplantı salonunda yapılan kongreye Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcıları ve Eğitim Bir Sen Genel Merkezinin önümüzdeki hafta yapılacak seçiminde Aday olan Ali Yalçın ve Ramazan Çakırcı, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Rektör Yardımcısı Mustafa Gencer, Memur Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak, Memur Sen’e bağlı Bolu Şube Başkanları, bazı daire amirleri ve sendika üyesi çok sayıda eğitimci katıldı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI KATILDI

İlk konuşmayı Mevcut Başkan ve Başkan Adayı Tahir Düş yaptı. Düş,  Eğitim Bir Sen’in kuruluşuna değinerek, “14 Şubat 1992’de çıkılan yolda, ülke ve millet sevgisinden ödün vermemiş, 76 milyonunk kardeşliğini hedefleyen, zulmün karşısında, mazlumun yanında bir teşkilattır. 23’üncü yıl dönümünü dün kutladığımız bu soylu mücadelede alnı ak, başı dil özgün ve özgür bir biçimdekadim medeniyetimizin yeniden inşasını sürdüren Eğitim bir Sen, 7 güzel adamdan biri olan kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın dediği gibi hangi düşünceden olursa olsun, onun bir insan olarak kabul görmesi lazım. Bizler bu inançla yola çıkmış, kuruluş felsefesine sadık kalmış, özlük ve özgürlük mücadelesini yerine getirmede rüştünü ispat etmiş bir teşkilatız” diye konuştu.

‘HEM YETKİLİ HEM DE ETKİLİ SENDİKAYIZ’

Düş, konuşmalarının devamında üye sayılarından ve yapmak istediklerinden bahsederek “Sendikamızın 5. Olağan Genel Kuruluna yetkili sendika olmakla kalmayıp aynı zamanda 300 bin üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük sendika ünvanıyla gidiyor.  Şubemizde 450 üye sayısıyla hem yetkili hem de etkiliyiz. Kurulduğumuz 2007 yılında yetkiyi bir daha bırakmamak üzere alırken şu anda rakip sendikaların tamamının toplamının 2 katı kadar üye sayıına sahibiz. Bu vesileyle gecesini gündüzüne katan, adanmışlık örneğiyle Eğitim Bir Sen ailesini güçlü kılmak için ter döken, emekleri ve fedakarlıkları karşısında saygıyla eğildiğim arkadaşlarımıza teşkilat yöneticilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

‘KİBRE, REHAVETE SEVK OLMAYIZ’

Eğitim bir Sen olarak geldiğimiz nokta bizi Allah korusun kibre, rehavete sevk etmeyecektir. Aksine her dem kendimizi muhasebe içinde tutacağız. Çalışanlarımızın hakkını korumaya devam edeceğiz. Kamu çalışanalrının güçlü sesi, kazanımların adresi olan sendikamız, yeni yönetidme daha da güçlenecek. 2015’te Türkiye genelinde 350 bin üye, Bolu’da ise en az 700 üye sayısına ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

‘BATI’DA AÇIK ARA YETKİLİ TEK İL BOLU’

Düş’ün ardından Memur Sen Bolu İl Temsilcisi ve Eğitim Bir sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Koçak da bir konuşma yaptı. Koçak, Eğitim Bir Sen teşkilatlanmasından bahsederek “Zor zamanları beraber aştık. Üniversitede insanların Allah’ın selamını bile birbirlerine vermeye korktuğu bir dönemde Eğitim Bir sen bayrağını, bu kutsal mücadeleyi hep birlikte dalgalandırdık. Dün 23’üncü yılına girdiğimiz bu hareket, bugün 300 binlere varan üyesi ve konferederasyonumuz, ümmetin umudu hale gelmiştir. Darbelerin, yasakların olduğu bir ülkede, darbelere ve yasaklara tek haykıtran sivil toplum hareketini sizlerine desteğiyle tamamlamıştır. Bizler Bolu şube olarak 8 ilçe, Kredi Yurtlar, Üniversite gibi kurumlarda yetkiliyiz. Sağımızdakilerin, solumuzdakilerin, paralelimizdekilerin 2 katıyla Batı’da belki de bu anlamda açık ara yetkili tek iliz” şeklinde konuştu.

ÖZGECAN’I UNUTMADILAR

Kongrede Genel Başkan Yardımcıları Yalçın ve Çakırcı da birer konuşma yaparken Mersin’de vahşice katledilen 20 yaşındaki Özgecan Aslan da unutulmadı. Yapılan konuşmalarda genç kızın katilleri lanetlendi.

Tahir Düş, sendika üyesi eğitimcilerin desteğini alarak bir kez daha Eğitim Bir Sen 2 nolu Şube Başkanlığına getirildi. Tahir Düş’ün listesi ise şu şekilde;

Başkan Tahir Düş, Başkan Vekili Hasan Hüseyin İleri, Başkan Yardımcıları Yusuf Özcan, Sadettin Fırat, Bülent Ordu, Ayten Paş, Murat Karakaya. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar