18 Mart 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C

HAYIRSEVER ÇİFTTEN BİR ANAOKULU DAHA

Hayırsever Ahmet-Solmaz Baysal çifti, Bolu’ya bir anaokulu daha yaptırıyor. Çift, Solmaz Baysal’ın annesi anısına Alpagutbey Mahallesi’nde Kadriyeana Anaokulu yaptırmaya hazırlanıyor.

Hayırsever çiftten bir anaokulu daha

16 Şubat 2015 Pazartesi 16:01

Haber Merkezi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne (AİBÜ) maddi ve manevi desteğini esirgemeyen ve Üniversitenin de kurucusu merhum İzzet Baysal tarafından kurulan İzzet Baysal Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal’ın Üniversitenin yanı sıra Bolu’ya yaptıkları hayırlar devam ediyor.

ALPAGUTBEY MAHALLESİ’NDE YAPILACAK

Ömürlerini İzzet Baysal gibi hayır yapmaya adayan Baysal ailesi, geçtiğimiz yıl Ahmet Baysal’ın annesi Emine Hanım anısına yaptırdıkları Emineana Anaokulu’nun ardından bu yıl da Solmaz Baysal’ın annesi Kadriye Hanım anısına Kadriyeana Anaokulu’nu yaptırıyor. 15 Kasım 2015 tarihinde tamamlanacak okulun, 24 Kasım 2015 Öğretmenler Günü’nde Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne armağan edilmesi planlanıyor.

24 KASIM’DA ARMAĞAN EDİLECEK

Merkez Alpagutbey Mahallesi’nde 1180 metrekare kullanım alanına sahip 4 bin 46 metrekare arsaya yapılacak anaokulunun girişinde, bekleme salonu ve Atatürk köşesi olacak. Okulda, 55 metrekarelik 6 sınıfın yanı sıra her iki sınıfın arasında çocuk tuvaletleri bulunacak. 3 idari oda ile teknik pano odası ve ısı merkezi odasının yer alacağı okul, mutfak ve yemekhane ile 180 metrakare serbest tribünlü oyun alanı, sahne arkası ve depo olarak kullanılabilecek odadan oluşacak. Emekli Öğretmen Kadriye Hanım anısına yapılacak okul, geçen yıl Öğretmenler Günü’nde açılan Emineana Anaokulu gibi bu yıl 24 Kasım’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne armağan edilerek minik öğrencilere eğitim vermeye başlayacak.          

 

            

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar