25 Mart 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara0°C

BAŞARI İÇİN TOPLANDILAR

Zümre toplantıları bu yıl da devam ediyor. Vali Ahmet Zahteroğulları, Ortaöğretim ve lise matematik öğretmenleri zümre toplantısına katılarak, öğretmenlerle eğitimdeki başarının artması konusunda sohbet etti.

Başarı için toplandılar

17 Şubat 2015 Salı 09:04

 

Haber Merkezi

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, ortaöğretim ve lise matematik öğretmenleri 2014-2015 eğitim öğretim yılı 2. dönem Genişletilmiş Matematik Zümresi çalışmasına katıldı. Zahteroğulları, Vali Yardımcısı Ömer Eru ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile birlikte 50.Yıl İzzet Baysal Ortaokulu Spor Salonunda düzenlenen ortaöğretim Matematik öğretmenleri zümre toplantısı ve İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nde düzenlenen lise matematik öğretmenleri Zümre çalışmasına katıldı. Vali Zahteroğulları katıldığı zümre çalışmalarında öğretmenlerle, Bolu'daki eğitim başarısının nasıl artacağı konusunda sohbet etti, önerileri dinledi.

BAŞARI BİRLİKTE ÇALIŞARAK OLACAK

Vali Zahteroğulları, zümre toplantılarını çok önemsediklerini dile getirerek, Bolu'daki başarının beraberce çalışarak artacağını dile getirdi. Hiçbir kimsenin çocuklarından daha değerli bir şeyi olmadığını ve hayatlarını onlara göre planladıklarını söyleyen Vali Zahteroğulları, "Ben bu zümre toplantılarını çok önemsiyorum. Eğitim- öğretim yılının başında da eğitim toplantılarının çoğuna katıldım. Bu toplantıları sadece prosedürü yerine getirmek için değil, gerçek ihtiyacı karşılamak üzere ciddiyetle yapalım istedik ve sizler de ciddiyetle yaptınız, teşekkür ediyorum. Yaptığımız toplantılarda bazı arkadaşlar, toplantıları yapıyoruz ama hani kim duyacak, kim dinleyecek, sonuç ne olacak demişlerdi. Bende o gittiğim sınıflarda arkadaşlara raporların tamamımı Milli Eğitim Bakanlığı'na götüreceğim, raporları sunacağım demiştim. O raporlarınızı Sayın Milli Eğitim Bakanımıza götürdüm, gittiğimde de Sayın Bakanımıza iletip kendilerini Bolu'ya davet etmiştim. Sağ olsun bakanımız da kabul etti, buradaki programında sizlerle buluştu ve 4 saate yakın bir toplantı yaptı. Sayın Bakanımız da çok mutlu ayrıldı ve gittiği her yerde Bolu'daki toplantıyı anlattıklarını söylediler ve bunu Türkiye genelinde yaygınlaştıralım dediler.

BİZ DAHA BAŞARILI OLABİLİRİZ

Sizin söyledikleriniz bir karşılık buluyorsa yaptıklarınızla zevk alırsınız. Aslında bunu yapmaya çalıştık. Biz istediğimiz kadar burada konuşup duralım değiştireceğimiz şeyler de var, değiştirmeye gücümüz yetmeyecek ama değiştirme sürecini başlatabileceğimiz, önereceğimiz şeyler de var. Bizim kendi başımıza yapacağımız, iyileştireceğimiz şeyler de var. Hiçbirimizin yer yüzünde çocuklarımızdan daha değerli bir şeyi yok. Artık hayatımızın geri kalan kısmını çocuklarımız belirliyor. Tayinlerimizi, yaşantımızı, izinlerimizi onlara göre ayarlıyoruz. Her aile çocuklarının başarılı olmasını ister. Sınavlar tabi ki tek ölçüt değil ama şu andaki başarıyı sınavlara göre ölçebiliyoruz. TEOG sınavında geçtiğimiz yıllara göre başarılıyız ve bunun üniversite sınavlarına da yansımasını ümit ediyorum. Biz daha başarılı olabiliriz.  TEOG'dA Türkiye ortalamasının bir miktar üzerindeyiz ama maalesef lise sınavlarında Türkiye ortalamasının bir miktar aşağısındayız. Bu sene bunun üzerine çıkacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Vali Zahteroğulları katıldığı zümre toplantılarında öğretmenlerin isteklerini de dinledi ve bu istekler doğrultusunda çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.