24 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

VAHŞETİ PROTESTO İÇİN YÜRÜYECEKLER

KESK ve DİSK adına açıklama yapan Eğitim Sen Hukuk Sekreteri Zehra Kulalı Gezici, Özgecan cinayetiyle daha da ön plana çıkan kadın cinayetlerini protesto etmek için meşalelerle yürüyeceklerini söyledi.

Vahşeti protesto için yürüyecekler

17 Şubat 2015 Salı 16:30

Haber Merkezi

Gezici, yıllardır Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen ve en son Mersin’de yaşanan vahşi cinayetle toplumun iyice sabrını taşıran kadın cinayetlerine ilişkin sert bir açıklama yaptı. Gezici, yaşananların kadınlığa tahammülü olmayan erkek zihniyetidnen kaynaklandığını söyleyerek şunları ifade etti;

‘ERKEK OLMADIKLARI İÇİN ŞİDDETE MARUZ KALIYORLAR’

“Kadınların her gün 3’er 5’şer katledilmesine, kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete göz yuman akla tahammülümüz yok!  Özgecan'ı, katledilen kadınları, yıllarca süren davalarda tecavüzcüleri aklanarak hayatı karartılan N.Ç. gibi nice kız çocuklarını hiçbir zaman unutmayacağız. KESK olarak sadece “erkek” olmadıkları için şiddete maruz kalan, tecavüze uğrayan ve öldürülenlerin sorumlusunun devlet ve onun erkekten yana yargısı ve kurumları olduğunu biliyoruz. Erkek-yargı-devlet hesap verene, failler en ağır cezaya mahkum edilene kadar her yerde mücadele edecek ve bu davanın takipçisi olacağız.

Kadının giysisinden, yaşam biçiminden tecavüzü hak etmiş olabileceklerini savunan, “ama” lı “fakat” lı cümleler kuran her yaklaşımı ahlaken ikiyüzlü görüyoruz.

‘TECAVÜZCÜLERİ AKLAMA ÇABALARI’

Nihat Doğan gibi bir medya maymunun bu tip ifadelerle “tecavüzcüleri aklama” çabasına girişmesini ne kadar “olağan” görüyorsak, eğitim emekçilerini temsil etme iddiasında bulunan bir sendikanın Genel Başkan Yardımcısının bu tip mesnetsiz yaklaşımlarda bulunmasını da ülkemiz gençlerinin ve eğitiminin kimlere bırakıldığı noktasında o kadar tehlikeli buluyoruz.

Şimdi siyasi iktidar sahiplerine ve yandaş sendika yöneticilerine soruyoruz;

Küçük çocuklarımıza cinsiyetçi gözlüklerle bakıp başlarını kapatalım dediniz. Goygoycularınız da çıkıp 6 yaşında evlenebilir demedi mi? Hamile kadın, kahkaha atan kadın, başı açık kadın, çalışan kadın ve hatta en son kendi annesinin açık dizinin tahrik unsuru olduğunu söyleyip tecavüze muhatap gösteren insanlık dışı yaratıklar sizlerin yandaşlarınız değil mi?

MEŞALELERLE YÜRÜYECEKLER

Laik ve seküler yaşam mıdır sizi huzursuz eden.Kadın ve erkeğin eşit yurttaşlık temelinde,kadının temel hak ve özgürlükler kapsamında yapılan düzenlemeler midir yoksa? Tacizi tecavüzü makul göstermeye çalışanlar bilesiniz ki isminiz tacizciler ile aynı yere yazılacaktır.”

Gezici, son olarak Kesk ve Disk olarak kadın cinayetlerini protesto etmek için 18 Şubat’ta saat 18:00’da İzzet Baysal Anıtı önünde toplanıp yürüyüş yapacaklarını söyleyerek tüm Bolu halkını bu yürüyüşe davet etti.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar