17 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara26°C

POLONYALILARDAN BOLU ÇIKARTMASI

Polonya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Katarzyna Kacperczyk, Bolu’yu ziyaret etti.

Polonyalılardan Bolu çıkartması

17 Şubat 2015 Salı 17:19

 

Haber Merkezi

Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda işbirliği yapmak ve bir takım incelemelerde bulunmak üzere Bolu’ya gelen Polonya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Katarzyna Kacperczyk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan müsteşar Katarzyna Kacperczyk; Türkiye ve Bolu ile ortak çalışmalar yürütmek istediklerini belirterek bahar aylarında Başkan Yılmaz’ı da Polonya’ya davet etti.

BOLU’YU TANITTI

Polonya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Katarzyna Kacperczyk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Makamda gerçekleştirilen ziyarete Kacperczyk’nin yanı sıra Polonya Büyükelçisi Ambasador Mieczyslaw Cieniuch ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da katıldı.

Ziyarette misafirlere Bolu ile ilgili bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu dört mevsimin doyasıya yaşandığı dünyadaki ender illerden bir tanesidir. İsviçre belki Bolu’dan daha yeşildir ama gidin güneşi bulamazsınız, Karadeniz belki Bolu’dan daha yeşildir fakat orada da nemden ve rutubetten duramazsınız. Bolu Allah’ın özel olarak yarattığı bir kenttir ve bizde bu sebeple Bolu’ya ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ diyoruz. Daha da önemlisi doğası gibi insanı da temiz ve düzgündür. İlimizde sizleri ağırlamaktan gurur duyuyor ve ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

POLONYA’YA DAVET ETTİ

Yılmaz’ın ardından konuşan müsteşar Katarzyna Kacperczyk ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bolu çok güzel bir şehir ve söz veriyorum gelecekte de tatil ya da iş için Bolu’ya yeniden geleceğim. Polonya’nın bir firması olan Selena’nın Bolu’da yatırım yapmış olması bundan sonraki ilişkilerimizin de gelişmesi için büyük bir fırsat. Benim şu anki ziyaretim kısa gibi görünse de bunu asıl Mart ayında Polonya Dışişleri Bakanımızın gerçekleştireceği ziyaretin hazırlanışı olarak değerlendirmenizi istiyorum. Mart ayında Dışişleri Bakanımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz ziyaretin asıl amacı ise iki ülke arasındaki işbirliğimizin daha da sıkı hale getirilmesine yönelik olacaktır. Daha sonra ilerleyen aylarda ise sizleri de Polonya’da görmek bizleri mutlu edecek” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar