24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

VEKİLLERİN ‘14 MİLYON’ ATIŞMASI

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu’ya verilen 14 milyonluk ödenek konusunda ‘Ali Ercoşkun’un açıklamasını komik buldum’ ifadelerini kullanan Tanju Özcan’a yanıt verdi.

Vekillerin ‘14 milyon’ atışması

17 Şubat 2015 Salı 19:00

Haber Merkezi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın toplantısında açıkladığı “Şimdiye kadar alınan en yüksek İl Özel İdaresi ek ödeneği olan 14 milyon TL Bolumuza hayırlı olsun” ifadelerine CHP Milletvekili Özcan, “Bu paranın çok daha fazlası 2007’de verildi. Açıklamasını komik buldum” demişti.

NORMAL ÖDENEK DEĞİL, EK ÖDENEK

Bu ifadelerle ilgili Ercoşkun’dan Özcan’a yanıt gecikmedi. CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın durumu anlayamadığını söyleyen Ercoşkun, “Tanju Bey 2007’de 17 milyon TL geldi demiş; ama benim söylediğim normal ödenek değil, KÖYDES ödeneği değil, vs değil… Ekstra olarak 14 milyon TL geldi. Şu an para İl Özel İdaresi hesaplarına geçmek üzere. Tanju Bey durumu normal ödenek sanmış, anlamamış sanırım” dedi.

DURUMU ANLAMAMIŞ

Başbakan Davutoğlu ile birebir yaptığı görüşmede Bolu'nun ilçelerinde ve köylerinde kullanılmak üzere 14 milyon TL istediğini söyleyen Ercoşkun, “Geçtiğimiz hafta Bolu açısından çok önemli gelişmeler gerçekleşti. Milletvekilliğine başladığımız andan itibaren devletin Bolu’da kendi imkanları ile kendi planlama sistemleri ile yapmış olduğu yatırımlar, gerek özel idare gerekse belediyelere aktarmış olduğu paylar var. Burada bu paylar dışında ekstra ne alabiliriz ne getirebiliriz bunun için çalıştık. Çünkü diğer illerden farklı olabilmek, sıyrılabilmek için bizim ilin önceliklerini kendi içimizde belirledikten sonra ekstra kaynak getirerek bunları kısa sürede ve doğrudan hedefe yönelik bir şekilde gerçekleştirebiliriz diye düşünüyoruz” dedi.

‘BAŞBAKANIMIZA 14 BİN KERE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Ercoşkun, açıklamalarının devamında şunları söyledi; “14 Milyon, Özel İdarenin bir yıllık Bolu’nun 491 tane köyüne yaptığı yatırımların 7-8 milyon tuttuğunu düşünürsek eğer iki yılda özel idarenin yapacağı bütün yatırım işlerinin bir kalemde gelmesini ifade ediyor. Başbakanlık müsteşarının bana verdiği bilgiye göre Sayın Başbakanımızın 81 vilayet içerisinde en fazla talimat verip yolladığı ödenektir. Yani 81 vilayet içinde bir ile tek kalemde 14 milyon para yollanmış oluyor. Plakamız 14, Başbakanımıza da 14 bin kere teşekkür ediyorum. Gerçekten bizim için müthiş bir adımdı bu. Bu sayede Bolu Yedigöller yolundan tutun, Göynük’ten Mudurnu’ya, Seben’den Kıbrıscık’a, Yeniçağa’dan Dörtdivan’a, Gerede’den Mengen’e ne kadar acil çözülmesi gereken kangren olmuş mesele varsa bu ödenek sayesinde bunların tamamını çözebileceğimizi düşünüyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar