27 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

TARTIŞMALI TASARIYA KARŞI MÜCADELE ÇAĞRISI

Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz, “İç Güvenlik Paketi aldatmacadır. Amacı terörle mücadele değil, Cumhuriyet yıkıcılarına karşı direnen halkı sindirmektir” diyerek bu tasarıya karşı herkesi mücadeleye davet etti.Haber Merkezi

Tartışmalı tasarıya karşı mücadele çağrısı

18 Şubat 2015 Çarşamba 15:29

İç Güvenlik yasa tasarısını Meclise sunan iktidar partisinin paketle ilgili ‘Terör eylemleri nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğunu’ ifadelerini hatırlatan Temiz, “Buna kargalar bile güler” diye konuştu.

Temiz, “AKP iktidara geldiğinde Apo hapiste, PKK ise bitmiş idi.

AÇIKLAMALARINA KARGALAR BİLE GÜLER

Terörü büyütüp bu gün doğu ve güneydoğu bölgesini PKK’ya teslim eden, orada Devleti fiilen yok eden bu iktidardır. PKK terör örgütü ile Oslo’da masaya oturan, “demokrasi ve çözüm süreci” ve “açılım paketleri” adı altında teröre destek veren, Türkiye’nin bölünmesinin yolunu açan bu iktidardır. Bu süreçte en önemli ortağı BDP ve HDP’dir. Teröristlerin çiçeklerle karşılanmasına göz yuman ve çadırdan bozma mahkemeler kurarak onları serbest bırakan bu iktidardır. Terör örgütünün fiili egemenlik alanları kurmasına, Atatürk heykellerini yakıp yıkmasına karşın, askeri, polisi görev yapamaz kılan bu iktidardır. Suriye halkına karşı emperyalistlerin taşeronluğunu üstlenen, sonrasında “Büyük Osmanlı” kurma hayaliyle Suriye’ye karşı yürütülen emperyalist savaşta dinci terör örgütlerinin yanında yer alıp kendi ülkesinin güvenliğini tehlikeye atan bu iktidardır.

‘HEDEF YURTSEVER VATANDAŞLAR’

O halde PKK ile anlaşarak ülkemizin belirli bölgelerinde egemenliği terör örgütüne devreden, Anayasa değişikliği için Onlarla birlikte hareket etmek isteyen, kısacası Cumhuriyeti yok etme amacında PKK ile el ele veren AKP, İç Güvenlik paketini gerçekten teröre karşı mücadele için çıkarıyor olabilir mi? Hayır” diye konuştu.  

Bu yasa ile iktidarın seçim öncesi kendisine PKK ile pazarlık alanı açmayı hedeflediğini söyleyen Temiz, asıl hedefin yurtseverler olduğunu ifade etti.

Yurttaşları da uyaran Elfaz Temiz, “Bu torba yasa tasarısı Meclisten geçerse, Demokrat Parti döneminde Mecliste kurulan ve yargı yetkisini gasbeden Tahkikat Komisyonu’na verilen yetkilerin benzerleri bu yasa ile Yürütmeye (valiye, emniyet müdürlerine ve kolluk amirlerine) verildiğinden herhangi bir hakim ve savcı kararı olmadan gözaltına alınabileceksin, avukat dahi çağıramayacaksın, Yine hakim ve savcı kararı olmadan, sadece polisin seni “makul şüpheli” bulması ile üstün, eşyan, aracın aranabilecek, fişlenebilecek, bir Bakanın isteğiyle dinlenebileceksin.

Hatta, Anayasal bir hak olan ve şiddet içermeyen toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılman halinde dahi polis, “durumu değerlendirerek” doğrudan seni yakalayabilir, yürüyüşünü engelleyebilir ve oradan uzaklaştırabilir.

Kısacası can ve mal güvenliğin “birilerinin” insafına kalmış olacak” diye konuştu. Temiz, son olarak bu yasaya karşı tüm sivil toplum kuruluşlarını ve halkı mücadele etmeye davet etti. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar