21 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

ÜLKÜCÜLERDEN NİHAT DOĞAN’A SUÇ DUYURUSU

Bolu Ülkü Ocağı üyesi çok sayıda kişi, Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesinin ardından attığı bir mesajla tüm ülkenin tepkisini çeken şarkıcı Nihat Doğan’a suç duyurusunda bulunmak için Adliye önünde toplandılar. Haber: Özge ELÇİ

Ülkücülerden Nihat Doğan’a suç duyurusu

18 Şubat 2015 Çarşamba 16:23

 

Bolu Ülkü Ocağı ve MHP teşkilatından çok sayıda kişi, dün Bolu Adliyesi önünde bir araya geldiler. Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesinin ardından twitter hesabından paylaştığı bir mesajla herkesin nefretini kazanan şarkıcı Nihat Doğan’a suç duyurusunda bulunmak için toplanan ülkücüler, önce bir basın açıklaması yaptılar. Açıklamayı MHP Bolu Merkez İlçe Yöneticisi Serkan Caner Üsküp yaparken açıklamanın ardından yaklaşık 100 imza toplanarak Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na üç ayrı iddiayla suç duyurusunda bulunuldu.

Üsküp, grup adına yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

‘HİÇBİR ŞEY BÖYLE BİR VAHŞETİ MEŞRU KILMAZ’

“Bugün burada kendisine her sanatçıyım diyenin insanlık dışı düşüncelerini, hakaret dolu ağızlarından öyle her istediğinde saçamayacağını göstermiş olmak için bulunuyoruz. Hiçbir din, hiçbir inanış, hiçbir sistem gencecik bir fidanın yaşadığı bu acıyı ve vahşeti meşru kılmazken, kendisini koyun sevdalısı olarak lanse eden bu zat, akla, mantığa, insalığa sığmayacak yakıştırmalarla bu vahşeti meşru kılmaya çalışmış, merhumeye, acılı ailesine, sevenlerine ve bütün insanlığa saygısızlık etmiştir.

‘İNSANLARIMIZDAN ELİNİ BİR AN ÖNCE ÇEKSİN’

Kendisinden temennimiz insanlarımızdan ve hayvanlarımızdan elini ve dilini bir an evvel çekmesidir. Bu konuyla ilgili Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na MHP Bolu İl Yönetimi, MHP Bolu Merkez İlçe Yönetimi ve Bolu Ülkü Ocakları olarak suç duyurusu dilekçelerimizi iletmeye geldik. Temennimiz, adalet mekanizmasının ivedilikle faaliyete geçmesidir. Son olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlatmak istiyorum; ‘Efendiler1 Sorgulamayan insan cahildir. Sorgulamayan insan cahildir. Sorgulatmaya ise zalim!’ Ülkücü camia olarak bizler dün olduğu gibi bugün de cahilliğin ve zalimliğin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz.”

CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA SUÇ DUYURUSU DİLEKÇESİ VERİLDİ

Açıklamanın  ardından toplanan imzalarla yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadeler yer aldı; “Bolu Ülkü Ocakları olarak ülke gündemimizi sarsan Özgecan Arslan kardeşimizin vahşice katledilmesine attığı twitten ötürü Nihat Doğan isimli türkücü zatın cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Türk Ceza Kanunu Madde 59’da belirtildiği üzere ‘suç işlemeye teşvik etmek veya suç işleme kararını kuvvetlendirmek’ nedeniyle ve Türk ceza Kanunu’nun konuyla ilgili tüm diğer maddelerinin de göz önüne alınarak, Özgecan Aslan’ın bıçaklanıp tecavüz edilip yakılarak öldürülmesine ‘Siz de mini eteği giyip soyunup  laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız’ şeklinde yorum yapan Nihat Doğan’ın suça teşvik ve Türk Ceza Kanunu’nun Şerefe Karşı Suçlar Kanunu’nun 130. Maddesinde, sanki Özgecan Aslan mini etek giydiği için bıçaklanıp tecavüz edilip  yakılması normalmiş gibi sergilediği tavrıyla Nihat doğan’ın ‘Kişinin hatırasına hakaret’ madde başlığı altında ‘Ölüye hakaret’ suçunu işlemesinin ve üçüncü olarak da ‘laik sistemin ahlaksızlağtırdığı sapıklar tarafından’ söylemiyle sanki sapıklığın nedeni din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıymış gibi göstermeye çalışarak Türk ceza Kanunu 301. Maddesi, 5237 nolu Türk ceza Kanunu’nun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünde 2Devletin egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına Karşı Suçlar başlığıyla devletin kurum ve organlarına hakaret suçlarından Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulunarak Nihat Doğan’ın cezalandırılmasını ve adaletin hakkı bulmasını talep ederiz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar