26 Mart 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara13°C

GENÇ ADAY İDDİALARA YANIT VERDİ

CHP’li genç siyasetçi Gülşah Şanlı, parti binasında yaptığı açıklamayla Bolu Milletvekili Aday Adaylığını resmen duyurdu. Şanlı, kendisiyle ilgili iddialara da yanıt vererek “Kimsenin özellikle çıkarttığı bir aday değilim. Uzun zamandır siyasete ilgim var

Genç aday iddialara yanıt verdi

20 Şubat 2015 Cuma 14:13

Haber Merkezi

CHP İl Başkanı Kazım Karsu, kadına şiddetin arttığı son dönemlerde kadın adayların artmasının önemini vurgulayarak “Kadınların öldürüldüğü, milletvekillerinin dövüldüğü bu günlerde medeni bir cesaret göstererek Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partinin milletvekili aday adayı olmak yürek isteyen, sevgi isteyen bir görev olarak kabul ediyorum. Gülşah’ı tebrik ediyorum ve yolu açık olsun diyorum” diye konuştu.

‘MECLİS’TE ŞİDDET GÖREN KADINLARIN SESİ OLACAK’

Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ise, son iki gündür mecliste yaşananlara dikkat çekerek “Türkiyede iktidarını 12 yıldır sürdüren ve ileri demokrasi adını verdiği bir sistemle meclis çatısı altında vekilleri döve döve yasa çıkartılmaya çalışılıyor. Bu sürece 12 yılda ülkenin geldiği nokta demokrasi açısından ne hale geldiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu süreci çok iyi değerlendirmek gerekiyor; çünkü önümüzdeki seçimler parlamenter anlamda Türkiye Cumhuriyetinin son seçimleri. Bundan sonraki süreç ABD benzeri bir başkanlık sistemi. Çıkartılmaya çalışılan İç Güvenlik Paketinin ne anlama geldiğini Meclis çatısı altında çok net bir şekilde gördük. Mecliste niteliksiz çoğunluğa sahip AKP milletvekilleri polise bir mesaj veriyor. Kendi yarattığı, gümüş yüzüklü kılpık bıyıklı polis ordusuna bir mesaj veriyor. Biz mecliste siz dışarıda vatandaşı döveceksiniz, coplayacaksınız, gaz sıkacaksınız. İleri demokrasinin geldiği nokta bu.

Bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Örgütünde merkez ilçe gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan bir kardeşimiz bu sürece dur demek için elini taşın altına koyuyor.  Milletvekili aday adaylığını açıklayan Gülşah kardeşimizi tebrik ediyorum. Seçilmesi durumunda daha yeni kaybettiğimiz Özgecan’ların, Münevver’lerin, AKP Ağrı milletvekili Fatma Salman gibi koca dayağı yiyen vekillerin sesi olma adına mecliste görev yapma talebinde bulunmuştur. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.  

ÜNİVERSİTE SON SINIF ÖĞRENCİSİ

Toplantıda son olarak konuşan Bolu CHP Milletvekili Aday Adayı Gülşah Şanlı ise kendisini tanıttı. 1986 Bolu doğumlu olduğunu ve Şu an 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf ve Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği 1. Sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen genç aday, “Bu zamana kadar Bolu örgütünde gönüllü çalışmalarım oldu. Bu günden sonra da artık bir bayan ve bir genç olarak, ülkemizin son durumuna bakarak elimi taşın altına koymak gerekliliğini anladım ve aday adaylığımı açıklamaya karar verdim. Ülkemizin son yıllarına bakarak önümüzdeki seçimi düşünecek olursak bu hepimiz için çok önemli bir süreç. Önümüzdeki seçimden sonra parlamenter sistemimiz değişebilir, yönetim şeklimize kadar değişebilir” diye konuştu.

‘UZUN ZAMANDIR SİYASETE İLGİM VARDI’

Şanlı, kamuoyunda kendisiyle ilgili bazı iddialara da yanıt vererek “Ben kimsenin özellikle çıkarttığı bir aday değilim. Kimsenin adayı değilim. Uzun zamandır siyasete bir eğilimim vardı ve genç arkadaşlarımla ve büyüklerimle istişare ettikten sonra aday olmaya karar verdim. Benim için seçilmek ya da seçilememenin hiçbir önemi yok. Seçilsem de seçilmesem de ülkem ve Bolu için her zaman çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar