25 Mart 2019
  • Bolu-3°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-2°C

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ‘BAŞAK GECESİ’NDE BİRARAYA GELDİ

Ziraat Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği tarafından Tarımsal Öğretimin Başlangıcının 169. Yıldönümü nedeniyle Gazelle Otel’de ‘Başak Gecesi’ düzenlendi. Geceye Vali Ahmet Zahteroğulları da katıldı.

Ziraat Mühendisleri ‘Başak Gecesi’nde biraraya geldi

22 Şubat 2015 Pazar 08:00

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği tarafından Tarımsal Öğretimin Başlangıcının 169. Yıldönümü nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Başak Gecesi’ Gazelle Otel’de yapıldı. Geceye; Vali Ahmet Zahteroğulları, daire müdürleri, oda başkanları ve ziraat mühendisleri katıldı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen gecede ilk konuşmayı Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcilisi Niyazi Kalfa yaptı. Kalfa, tarımsal öğretimin ülkemizde nasıl başladığını anlatarak, geceye katılanlara teşekkür etti.

 

“BÖYLE VALİ GÖRMEMİŞTİK”

Niyazi Kalfa, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın ilimizden ayrılmasından dolayı duyduğu üzüntüyü de dile getirerek, “Sayın Valimiz bildiğiniz gibi ani bir şekilde ilimizden ayrılmak durumunda kaldı. Bizler tarıma bu kadar destek veren, bizi sürekli destekleyerek öncülük eden böyle bir Vali görmemiştik. Bu gecede bizi kırmadı, yoğun programına rağmen, durumuna bakmadan gecemize katıldı, kendisine meslektaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Daha sonra konuşan Vali Ahmet Zahteroğulları ise tayin sonrası bütün programlarını iptal ettiğini belirterek, “Ben daha önce söz vermiştim bu program için. Aslında tayinim çıkınca bütün programaları iptal etmiştim ancak sözümden dolayı katılmak istedim.” dedi.

 

“HAKKINIZ HELAL EDİN”

Vali Ahmet Zahteroğulları konuşmasında ziraatin önemine deyinerek, veda etti. Zahteroğulları, “Daha önce de ifade etmiştim, ben ziraat gönüllüsüyüm, sevdalısıyım. İnsanlar yaşadığı sürece beslenmeye ihtiyacı var, bunun içinde ziraate ihtiyacı var. Belki ihmal edilmiş ama en yoksulundan en zenginine kadar bütün ülkelerin vazgeçemediği bir sektör varsa o da tarım sektörüdür. Arazilerin bölünmüş olmasına rağmen, bütün olumsuzluklara rağmen modern tarım yapan bir ülke haline gelmişsek bu ziraat mühendislerinin türk çiftçisinin toprağa olan sevdasındandır. Yapacak çok işimiz var daha. Ben her alanda AR-GE yi vurguluyorum ama  özellikle tarımda AR-GE yapıp teknoloji geliştirip üretim yapmamız lazım. Tohumu fideyi dışardan alıp ekmektense bunları geliştiren, hem kullanan hem ihraç eden ülke olmamız lazım. Bolu’da üniversitede de bu bölümün açılmış olması bir şans. Hep birlikte ilimizi, güzel ülkemizi ziraatte güzel yerlere getirirsiniz diye düşünüyorum. Getiririz diyemiyorum getiririz demeyi arzu ederdim ama başladığımız projeleri devam ettireceğiniz düşünüyorum, daha güzel projeler gerçekleştireceğinize inanıyorum. Herkese allah ısmarladık diyorum, hakkınız helal edin.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından hizmette 25 ve 50. yılını dolduran ziraat mühendislerine plaket takdim edildi. Plaketlerin ardından ilimizde görev yapan Ziraat Mühendisleri müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.