19 Ağustos 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

BOFSAD KUZEY IRAK'TA

Türkiye ile Kuzey Irak arasındaki iletişimi geliştirmek için, K.Irak'ın Basra kentinde, Türkiye Irak Karma fotoğraf sergisi açıldı. Sergiye Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği üyelerinden Hamza Canbaş, Ümit Kozan Turpçu ve Yüksel Bilgin de katıldı.

Bofsad Kuzey Irak'ta

22 Şubat 2015 Pazar 14:21

Haber Merkezi

20 Şubat 2015 tarihinde K.Irak'ın Basra kentinde, Basra Güzel Sanatlar Sergi Salonunda açılan ve 40 fotoğrafın yer aldığı Türkiye Irak Karma Fotoğraf Sergisine Türkiye'den 7 fotoğraf sanatçısı 17 eserle katılırken, Türkiye'den gönderilen eserlerin 12 tanesinin üç Bolulu fotoğraf sanatçısı Ümit Kozan Turpçu, Yüksel Bilgin ve Hamza Canbaş'a ait olduğu belirtildi.

TEMA: SEVGİ, DOĞA, İNSAN

Sevgi, doğa ve insan temalı açılan serginin,  Türkiye ile K.Irak arasındaki iletişimi artırmak ve Kültürler arası bir köprü oluşturmayı amaçladığını anlatan Basra Valisi Ali Khalaf Abdul-Samed, Türk Irak Karma Fotoğraf sergisi ile iki ülke fotoğraf sanatçıların birbirleri ile kaynaşma imkanı bulduklarını ve Türkiye ve insanını fotoğraflarla tanıma imkanı bulduklarını söyledi.

ŞUBAT SONUNA KADAR AÇIK KALACAK

28 Şubat'a kadar sürecek Türkiye Irak Karma Fotoğraf Sergisinin açılışını Basra Valisi Ali Khalaf Abdul-Samed yaparken, açılışa valilik üst düzey yetkilileri  ile birlikte, Kültür Merkezi Müdürü ve Basra Üniversitesi Rektörü Salam İbrahim ve Basra Fotoğrafçılar Birliği üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Türkiye Irak Karma Fotoğraf Sergisine, Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Bilgin, Ümit Kozan Turpçu ve Hamza Canbaş'ın yanısıra Türkiye'den, Emin Kanbur, Tuna Akçay, Orhan Yüzücü ve Mustafa Zengin isimli fotoğraf sanatçıları katıldı.    

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.