18 Mart 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C

HEPAR İL BAŞKANI ÖZDEMİR;‘DERSLERE BÖLÜCÜLER KARAR VERİYOR’

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Bolu İl Başkanı Yüksel Özdemir, son zamanlarda PKK’lıların ellerinin güçlendirildiğini dile getirdi.

HEPAR İl Başkanı Özdemir;‘Derslere bölücüler karar veriyor’

23 Şubat 2015 Pazartesi 15:56

Özdemir, sempatizanların Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde de aktif olarak görev aldıklarını ve birçok konuda belirleyici olduklarını iddia etti.

Haber: Özge ELÇİ

Özdemir, “Ülkemizde neler oluyor?” diyerek başladığı açıklamalarında son günklerde işlenen cinayetlere değindi. Özdemir, “İlk önce Özgecan adlı genç kızımız hunharca katledildi. Daha sonra Ege Üniversitesi’nde siyasi kimliği ve milliyetçiliğinden ötürü Fırat Çakıroğlu isimli evladımız bölücü teröristler tarafından şehit edildi” diye konuştu.

‘İKTİDAR PARALEL ARARKEN PKK GÖLGE DEVLET OLUŞTURDU’

PKK militanlarının devlet içinde gölge bir devlet oşuşturduklarını söyleyen Özdemir, “Ülkenin doğusu bir alem batısı başka bir alem. İktidar devlet içinde paralel ararken ve her kabahati adlandırdıkları oluşuma yüklerken PKK militanları devlet içinde gölge devlet oluşturmuşlar, üniversitelerde ve kamu kuruluşlarında faaliyetlerini sürdürür hale gelmişler, elin gözündeki çapağa bakanlar kendi gözlerindeki merteği bir türlü görmemektedirler” ifadelerini kullandı.

‘VATANSEVER GENÇLERİMİZİ KUCAKLIYORUZ’

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yaşananlara da değinen Özdemir,  “Bölücülerin ilimizde bulunan üniversitede hem öğrenci hem öğretim görevlisi olarak faaliyet gösterdiklerini biliyoruz; eğer bir eğitim kurumunda derslerin yapılıp yapılmayacağına kadar bu örgüt üyeleri ve sempatizanları karar veriyorsa, bunun altında art niyet arar ve çözüm yollarını araştırır hale geliriz. Kimse vatanını seven gençleri faşist olarak adlandırıp bölücüleri de sevgi yumağı gibi göstermeye kalkmasın. Her platformda vatansever gençlerimizin sonuna kadar destekcisiyiz. Daha dün vatan toprağını IŞİD’e sattığı aşikar olanlardan bu kutsal toprağı sevdiği gibi hamasi laflar  etmesinler. HEPAR olarak ülkesi vatanı ve geleceği için endişe duyan gençlerimizi kucaklıyoruz. Yaşasın vatan yaşasın Türk milleti” diyerek açıklamalarını noktaladı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar