20 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara23°C

VALİ BU İDDİALAR YÜZÜNDEN Mİ GİDİYOR?

MHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın merkeze alınmasıyla ilgili olay yaratacak iddialarda bulundu.

Vali bu iddialar yüzünden mi gidiyor?

23 Şubat 2015 Pazartesi 16:39

Haber Merkezi

Merkez İlçe Başkanı Yılmaz, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın son zamanlarda Bolu’ya gelmiş en dirayetli kişilerden olduğunu söyleyerek “Bolu’muz için en iyi çalışmaları yapacağı inancını taşımakta idik. Bolu’muz için bir kayıp olduğuna inandığımız bu değişikliğin, Bolu’muza şu noktada faydalı olduğuna inanmıyoruz” diye konuştu.  

‘MEMUR SEN ETKİLİ OLDU’

Zahteroğulları’nın merkeze alınmasında Memur Sen Bolu İl yetkililerinin etkili olduğu iddialarına atıfta bulunan Yılmaz, “Ayrıca Memur-Sen Başkanı ile Vali’nin bir tartışma geçirdiği bilgisi de daha önce edindiğimiz bilgiler arasındaydı. Bu kapsamda çıkan söylentilere göre Memur-Sen başkanının yapmış olduğu itirazlar neticesinde Vali’nin görevden alındığı bilgisini aldık” dedi.

‘ASTRONOMİK ÖDENEKTE ŞÜPHE’ İDDİASI

Yılmaz, açıklamalarınnı devamında bir takım sorular yönelterek şunlaır ifade etti; “Buradan şu soruyu sormak gerekiyor:  Bolu’yu Memur-Sen Başkanı mı idare ediyor?  Ayrıca; T.C. Devleti’nin yıllık olarak illere çıkartmış olduğu ödenek, 7-7,5 milyon TL iken, bu yıl Bolu’muza ve diğer bütün illere de yüzde 100 oranında artış göstererek 14-15 milyon TL gibi bir ödenek alınacağı bilgisi elimize ulaştı. Bu kapsamda buradan kafamıza takılan şu soruları yetkililere sormak istiyoruz.

‘BU PARA SEÇİM İÇİN Mİ KULLANILACAKTI?’

1. İllere ödenen bu paraların yüzde 100 artırılarak, 2 katına çıktığı doğru mudur?

2. Bu para hangi amaçlar için kullanılacaktır ve hangi sebeplerden 2 katına çıkartılmıştır? 3. Seçim zamanında bu paraların seçim ile alakalı konularda seçim yatırımı olarak kullanılması mı planlanıyor? 4. Sayın Vali’miz Zahteroğulları bu işi yani 2 katına çıkartılan bu ödeneğin artırılan meblağı kadarının yardımlarda kullanılmasının kendisinden istenmesi ve kendisinin bu isteği kabul etmediği için mi görevine son verilmiştir?”

Yılmaz, son olarak “Milliyetçi Hareket Partisi olarak iktidar olduğumuz dönemde bu tür yanlışlıklar, hatalar yapmayacağız. Bolu’muz ve Ülkemiz için hayırlı olacak çalışmalara imza atacağız” ifadelerini kullandı.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar