20 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara29°C

MÜHÜRLER 100’Ü AŞTI

Yaylaların doğal yapısının korunması amacıyla çıkartılan yönerge kapsamında şu ana kadar 5 ev yıkılırken 70’in üzerinde ev de mühürlendi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle de gidilemeyen; fakat mühürlenecek çok sayıda evin de olduğu öğrenildi.

Mühürler 100’ü aştı

23 Şubat 2015 Pazartesi 20:33

Haber: Özge ELÇİ

Vali Ahmet Zahteroğulları’nın göreve başlamasından birkaç ay sonra yaylalarda kaçak yapılaşmalarla ilgili verdiği talimatın ardından kaçak yapılarla mücadele devam ediyor. Bu talimatın ardından Bolu Valiliği tarafından  ‘Bolu İli Mera ve Yaylakları Koruma ve Kullanma Usül ve Esasları Yönergesi’ çıkartılarak yayla evlerinin kapsamı belirlenmişti. Yönergeden bu yana hem Bolu merkezde hem de ilçelerde yüzlerce yaylada inceleme yapıldı.

MÜHÜRLENECEK EVLER VAR

Bolu’da bu karar, bazı kesimlerin yoğun tepkisine yol açarken bazı kesimlerde de memnuniyetle karşılandı. Yapılan incelemeler sonrasında şu ana kadar yaylaların doğal yapısına aykırı olduğu belirlenen 5 evin yıkımı gerçekleştirildi. Yine yapılan incelemeler sonrasında yaylalarda yapılmış olan 77 ev de mühürlendi. Mühür kararı çıkan daha fazla ev olduğu; fakat olumsuz hava koşulları nedeniyle henüz gidilemedği ve 20-25 civarında daha kaçak yapının mühürleneceği öğrenildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar