18 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

TOPLUMSAL FARKINDALIK İÇİN

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Cami ve Gençlik” teması ekseninde toplumda farkındalık oluşturacak ve süreklilik kazanacak etkinlikler kapsamında, Bolu İl Müftülüğü Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik konferanslara devam ediyor.

Toplumsal farkındalık için

24 Şubat 2015 Salı 12:59

Haber&Foto; Adem GÜLER

rehberlik saatlerinde İl Müftüsü veya görevlendireceği uzman personel tarafından her hafta değişik bir okulda konferanslar verilmeye devam ediliyor.  İl Müftüsü İzani Turan, Bolu Anadolu Lisesi ve Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencilerine birer konferans verdi. Turan, her iki okulun çok amaçlı salonlarında öğrencilerle karşılıklı sohbet etti. Sohbetinde öğrencilik hayatını ve okul hayatı boyunca başından geçen olayları anlatan Turan, konuşmasının devamında, kötü alışkanlıklar, kötü çevreden uzak durmak, arkadaş seçimine dikkat etmek, kötü niyetli kişilerden uzak kalmak, sigara ve uyuşturucu maddelerin zararları, ana-baba ve öğretmenlere karşı saygılı olmak hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Her iki konferansın sonunda katılımcı öğrencilere İnancım, İbadetlerim, Peygamberim ve Ahlakım kitaplarından oluşan birer takım kitap hediye edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.