16 Kasım 2018
  • Bolu4°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

SEBEN ORMANINDA GENÇLİK BAKIMI

Seben’de 2015 yılı Silvikültür Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

Seben Ormanında gençlik bakımı

24 Şubat 2015 Salı 12:30

Seben Orman İşletme Müdürlüğü’nün 2015 yılında Silvikültür Programları kapsamında 350 hektar gençlik bakımı, 70 hektar İlk Aralama bakımı, 125 hektar silvikültür ödenekli 275 hektar üretim ödenekli olmak üzere toplam 400 hektar sıklık bakımı programlarına ait çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Altında kabul edilebilir gençlik bulunan Doğal Gençleştirme sahalarında da bu gençliklerin Işık ihtiyacının karşılanması amacıyla 2014 yılının sonbahar döneminde erken üretime konu edilerek Işık ve Boşaltma kesimlerine başlandı.
Işık ve Boşaltma Kesimlerinde üretim çalışmaları bitirilen sahalarda gençliğin üzerindeki üretim artıklarının temizlenmesi ile zarar gören ve sıkışık ferlerin seyreltilmesi çalışmalarının uygulandığı 108 hektar sahada gençlik bakımları bitirildi.
Ayrıca 2015 yılında bu güne kadar 33 hektar silvikültür ödenekli sıklık bakımı ve 53 hektar ilk aralama bakımı çalışmaları tamamlanmış olup hava şartlarına bağlı olarak çalışmalar devam ediyor. Bu sahalardan üretilen Lif yonga ve Kâğıtlık Odunlar ile ilgili sanayi kuruluşlarının 2015 yılı tahsisleri karşılanmakta ve bu çalışmaları yapan yöre halkının ekonomik kazanç elde etmeleri sağlanmaktadır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar