23 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

PERSONELE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ

Orman Genel Müdürlüğü 2015 yılı Eğitim Programının Kişisel Gelişim Eğitim bölümünde yer alan Orman İşletme Şeflerine yönelik “Kişisel Gelişim Eğitimi” konulu eğitim seminer, Genel Müdür İsmail Üzmez’in katılımıyla Akçakoca’da başladı.

Personele kişisel gelişim eğitimi

25 Şubat 2015 Çarşamba 12:51

Haber Merkezi

Açılış konuşmasını yapan yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Kişisel Gelişim Eğitimi Seminerinin Akçakoca’da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu seminerin Orman İşletme Şeflerine çok faydalı olacağını, yönetici kimliğinin daha iyi seviyelere gelmesinin yanı sıra mesleki ve sosyal hayata olumlu yönde katkı sağlayacağını ifade ederek eğitim seminerinin verimli geçmesi temennisiyle konuşmasını tamamladı.

‘MESLEĞİNİZİ SEVİN’ DEDİ

Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Musa Kaya, yaptığı konuşmada Kişisel Gelişim Eğitim Seminerinin Orman İşletme Şeflerine hayırlı olmasını dileyerek seminerin Akçakoca’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade edip verimli ve faydalı bir seminer temennisinde bulundu.

Genel Müdür İsmail Üzmez seminerin açılış bölümünde yaptığı konuşmada, değer verdiği Orman İşletme Şeflerine ve Orman İşletme Müdürlerine mesleklerini sevmeleri konusunda telkinde bulunarak mevzuata hâkim olmaları hususunda uyarılarda bulundu. Yöneticilerin yönettiği insanlar tarafından kabul edilebilir olmalarını, aynı zamanda ilkeli, disiplinli ve inisiyatifini kullanabilen kabiliyet sahibi örnek model olmaları gerektiğini ifade ederek Yöneticinin yönettiğine hakim olan, problem getiren değil sorun çözen, mazeret değil marifet üreten bir kişi olmasını ve her şeyden önemlisi Yöneticinin işini çok sevmesi gerektiğini belirtip, halka hizmetin hakka hizmet olduğunun altını çizerek eğitim seminerinin faydalı ve verimli geçmesi temennisi ile konuşmasını tamamladı.

SEMİNER BİRÇOK TEKNİĞİ İÇERİYOR

Büyük Proje kapsamında gerçekleştirilecek Kişisel Gelişim Eğitim Semineri; Etkili İletişim Teknikleri, Problem Çözme Teknikleri, Etkili Yöneticilik ve Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Öfke ve Stres Yönetimi, Ekip Kurma ve Takım çalışması ile Protokol Kuralları konularını içerecek. Eğitimler Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Necati Cemaloğlu ile Başkent Üniversitesinden Prof. Dr. Ali Halıcı ve Prof. Dr. Doğan Kökdemir tarafından verilecek.

168 Orman İşletme Şefinin katılımıyla gerçekleşen eğitim 27 Şubat 2015 Cuma günü değerlendirme toplantısı ve kapanış oturumunun ardından sona erecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.