15 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara14°C

VALİ ZAHTEROĞULLARI'NDAN İNCE SİTEM

Valiler Kararnamesiyle merkeze alınan Vali Ahmet Zahteroğulları, Bolu’ya veda etti. Hükümet Konağı önünde yüzlerce kişinin uğurlamaya geldiği Vali Zahteroğulları, yaptığı veda konuşmasında “Eğer adamlığın bedelini ödemekse, baş göz üstüne” dedi.

Vali Zahteroğulları'ndan ince sitem

25 Şubat 2015 Çarşamba 17:13

Haber Fotoğrafları İçin TIKLAYINIZ..

Haber: Özge ELÇİ

Vali Ahmet Zahteroğulları’nı uğurlamaya daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Valilik binasının önünde kurulan kürsüde yaptığı bir veda konuşmasında duygulandırdı. Zahteroğulları, konuşmalarına teşekkür ederek başladı.

‘26 YILLIK MESLEK HAYATIMDA HİÇ MÜFETTİŞ GÖRMEDİM’

Zahteroğulları, “Bir yıldır Bolu’da Allah sizlere hizmet etmeyi nasip etti. Bugün ayrılış günü. Gelişimiz ne kadar doğalsa, gidişimizin de o kadar doğal olduğuna inanmak istiyorum. Biz devletimizin, milletimizin hizmetindeyiz. Devletimiz bize ne görev vermişse, bundan önceki görevlerde olduğu gibi şerefle yapmaya çalıştım. 26 yıllık meslek hayatımda bir bürokrat olarak çok önemli görevlerde bulundum. Deprem bölgesinde, Özel İdaredei Genel Sekreterlikte, Bakanlıklarda paralar yönettim, ihaleler yaptım. Biz çok imtihanlardan geçtik. Çok şükür ki bu zamana kadar daha Müfettişe ifade vermedim. Bundan sonra da olmayacak inşallah” diye konuştu.

‘ADAMLIK UCUZ OLSA, HERKES ADAM OLURDU’

Bolu’da göreve ilk geldiği günlerde “Gelirken nasıl geldiysem giderken de öyle gideceğim. Adam gibi geldim, adam gibi gideceğim” dediğini hatırlatan Zahteroğulları, “Adam gibi gelmenin, adam gibi durmanın bir bedeli var. Adamlık pahalı bir şeydir. Ucuz olsa herkes adam olurdu. Eğer adamlığın bedelini ödemekse baş göz üstüne. Allah var, gam yok. Bu şehrin insanlarının bana gösterdiği sevgi, gerçekten ben bunu hak edecek bir şey yapmadım, bana dünyanın bütün makamlarından, bütün görevlerinden daha kıymetlidir.

Ben Bolu’nun ne ilk valisiyim ne son valisi. Benden önceki arkadaşlar da çok güzel hizmetler yaptılar. Bizden sonra gidecekler de çok güzel hizmetler yapacaklar. Eğer bu 1 yıllık sürede hoş bir seda bırakabildikse en önemlisi odur. Hep söylediğimiz gibi ne kadar yaşadığımız değil; nasıl yaşadığımız, ne kadar kaldığıımz değil; nasıl kaldığımız ve nasıl ayrıldığımız önemlidir. Ben iyi duygularla ayrılmış olmanın mutluluğu içindeyim” ifadelerini kullandı.  

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Son olarak herkese çok teşekkür eden ve ziyaret edemediği herkesten de özür dileyen Zahteroğulları, “Buraya kadar gelenlere, bana mesajlarını ulaştıranlara, bana o güzel kalpleriyle ‘Vali Amca sen gitme, biz tatil de yapmayız, kışın da okula gideriz’ diyen yavrularımıza çok teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Gitmeden bazı kurumları ziyaret ettim, gönül isterdi ki herkesi ziyaret edip vedalaşabileyim; ama zaman yetmedi maalese. Herkese en derin saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Hakkınızı helal edin” diyerek veda etti.

BAYRAĞI ÖPTÜ, GÖĞSÜNE BASTIRDI

Zahteroğulları’nın ardından Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin de kısa bir konuşma yaparak “Bugün devletin temsilciliği görevini gece gündüz demeden çalıan, hizmet eden bir devlet adamının aramızdan ayrılmasının üzüntüsü içerisindeyiz. Böyle anlamlı ve hüzünlü bir ortamda Türkiye Cumhuriyeti’nin  bağımsızlığının simgesi Türk bayrağını dalgalandırmıştır” dedi. Keskin, elindeki Türk bayrağını üç defa öperek alnına koyduktan sonra Vali Zahteroğulları’na teslim etti. Zahteroğulları da öpüp alnına koyduğu Türk Bayrağını, daha sonra göğsüne bastırdı.

VATANDAŞLAR ARACI DURDURUP VEDA ETTİ

Zahteroğulları, kendisini yalnız bırakmayan eşinin elini tutarak arabasına yöneldi. Zehra Ecrin isimli küçük bir kız, Vali için yaptığı resmi hediye etti. Zahteroğulları da küçük kızı kucağına alarak öptü. Aracına binmeden de kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek tokalaşan Zahteroğulları, daha sonra aracına bindi. Vatandaşlar, aracı durdurarak çok sevdikleri Vali Zahteroğulları ile vedalaştılar. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar