15 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara4°C

VATANDAŞ KENDİ LİSTESİNİ AÇIKLADI

Yaklaşan genel seçimler öncesi Bolu Gündem Gazetesi olarak başlattığımız “Sizin Adayınız Kim?” anketi sonuçlandı. 18 bin kişinin katıldığı ankette her parti için ayrı bir milletvekili listesi oluştu.

Vatandaş kendi listesini açıkladı

25 Şubat 2015 Çarşamba 23:02

 

Haber: Adem GÜLER

Yaklaşık 10 gündür Bölgenin en çok takip edilen internet sitesi olan Bolu Gündem Online sitesinde vatandaşın oylamasına açık bulunan ankette tüm partilerde öne çıkan Milletvekili Aday Adayları ayrı ayrı oylandı. Oylama sonucunda ortaya enteresan sonuçlar çıktı.

AK PARTİ

11 Aday adayının yarıştığı adaylık sürecinde öne çıkan isimler , Mehmet Emin Güz , Fatih Metin ve Ali Ercoşkun oldu. Ak Parti adayları arasında en çok oyu Avukat Mehmet Emin Güz aldı. Güz ankete katılanların yüzde 5,80’inin oyunu alarak Ak Parti listesinin tavanında yer aldı. Mehmet Emin Güz'ü yüzde 5,02  ile Ali Ercoşkun izledi. Ercoşkun’un ardından yüzde 4,97 oy alan Avukat Fatih Metin listede yer aldı.

CHP

8 aday adayının yarıştığı Cumhuriyet Halk Partisinde son başvuru tarihi 1 Mart olarak açıklandı. Bu tarihe kadar olası Aday Adayları arasında Bolu Halkı en çok oyu Tanju Özcan ve Elfaz Temiz’e verdi. Özcan ve Temiz Bolu halkından yüzde 6,11 oy alarak CHP’nin ilk sırasını paylaştılar. Bu ikiliyi yüzde 5,65 oy oranıyla Özer Özcan takip etti. Özer Özcan’ın ardından yüzde 5,06 oy alan Oktay Türesin listede yer aldı. Oktay Türesin’i çok az bir fark ile yüzde 5,01 oy oranıyla Avukat Özaydın Çetin takip etti.

MHP

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) henüz hiçbir hareketlilik gözlenmediği halde ankete MHP’li seçmenin ilgisi yoğun oldu. MHP’de adaylığı muhtemel isimlerden Ersin Danışman yüzde 5,30 oy alarak listeye ilk sıradan girdi. İkinci sırayı alan Doktor Murat Yapıcı yüzde 5,11 oy alırken, üçüncü olarak listeye giren Çetin Yardemir yüzde 4,51 oy aldı. MHP’de seçim hareketliğinin 1 Mart tarihinde itibaren başlaması bekleniyor.

BBP

Büyük Birlik Partisi (BBP) anketi içerisinde son dönemin parlayan siyasi aktörü, şaşılacak düzeyde bir oyla öne çıkan BBP Milletvekili Aday adayı Mahmuıt Alan oldu. Alan, tüm partililerin adaylarından daha yüksek bir oy aldı. Yüzde 6,09 oy oranıyla partisinin ilk sırasını işgal eden Alan’ın son dönemdeki çıkışlarının halk tarafından benimsendiği ortaya çıkmış oldu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar