23 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

VALİ’NİN GİDİŞİ TBMM GÜNDEMİNDE

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ‘Vali Ahmet Zahteroğulları’nın hangi gerekçeyle merkeze alındığına’ ilişkin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Vali’nin gidişi TBMM gündeminde

27 Şubat 2015 Cuma 12:47

Haber: Beyhan BAYRAK

Milletvekili Özcan, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın da aralarında bulunduğu birçok valinin merkeze alınmasıyla ilgili, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması talebiyle TBMM’de bir soru önergesi verdi. Özcan,

“Son dönemlerde yayınlanan kararnameler ile sürekli olarak valilerin yerleri değiştirilmekte, birçok vali merkeze alınmaktadır. İktidarınız süresince illere atanan valilerimiz atandıkları illeri tam olarak tanımadan görevden alınmaktadır” diyerek başladığı soru önergesinde Başbakan’a şu soruları yöneltti;

‘İLK YILINI YENİ DOLDURMUŞKEN NEDEN MERKEZE ALINDI?’

Soru 1. Değişik sebeplerle merkeze alınan vali sayısı kaçtır? İktidarınız süresince kaç vali merkeze alınmıştır? Soru önergesinin verildiği tarih itibari ile kaç merkez valisi vardır?

Soru 2. Merkeze alınan valiler ile İllerde görevli valilerin özlük hakları bakımından uygulamada bir fark var mıdır?

Soru 3. Yıllarca devlete hizmet etmiş, en üst makamlarda görev almış valilerimizin merkeze alındıktan sonra kendilerine uygun çalışma koşulları ( oda, personel vs. )  sağlanmakta mıdır?

Soru 4. Merkeze alınan valilerden kaç tanesi tekrar illerde görevlendirilmiştir? Merkezde görevli valilerin illerde görevlendirilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır?

Soru 5. Bolu Valisi, görev süresinin ilk yılını yeni doldurmuşken hangi gerekçe ile merkeze alınmıştır?

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar