24 Temmuz 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

‘28 ŞUBAT’LA HESAPLAŞILMALI’

Saadet Partisi Bolu Gençlik Kolları, 28 Şubat postmodern darbesini protesto etmek için bir araya geldiler. Milli Görüş gençliği, 28 Şubat süreciyle hesaplaşılması gerektiğini ifade ettiler.

‘28 Şubat’la hesaplaşılmalı’

01 Mart 2015 Pazar 16:25

Haber Merkezi

Gençlik Kolları adına açıklama yapan Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Kaya, post modern bir darbe olarak nitelendirilen 28 Şubat’ın ar+dından tam 18 yıl geçtiğini hatırlatarak “Türkiye siyasi tarihinde 28 Şubat, Refahyol Hükümeti’nin, 28.02.1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu toplantısı ve toplantıda alınan kararlar sonrası ortaya çıkan sürecin sonunda yıkılmasını ve seçilmişlerin dışındaki askeri bürokrasinin başını çektiği güçler tarafından yeniden biçimlendirilmesini ifade etmektedir.

Darbeler ve muhtıralar, demokrasi karşıtı girişimlerdir ''Gerek 1960 ihtilali, gerekse sonrasında yapılan darbeler verilen muhtıralar ve 28 Şubat darbesi, maalesef ülkemizi çok geriye götüren antidemokratik adımlardır. Bunların hiçbirinin tasvip etmiyor bunları halkın iradesine yapılmış olarak kabul ediyoruz. Ve bunları suçtur. Bu suçu işleyenler kim olursa olsun cezalandırılmalıdır.

‘28 ŞUBAT’A ÇANAK TUTANLAR CEZALANDIRILMALIDIR’

Başta Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz, Vural Savaş, bazı holding patronlar, Stk, Sendika ağaları, Rektörler ve bir kısım medya olmak üzere 28 Şubata, çanak ve alkış tutan tüm kesimler dahil edilmelidir. 28 şubat darbesi, Ülkemize, Halkımıza ve o günün Başbakanına yapılan “en hain, en sinsi ve en kalleşçe  darbe' olmuştur. Çünkü:

 Bu darbeye maruz kalan 54.Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr.  Necmettin Erbakan, Kendisini bu millete vakfetmiş, borçlanmadan ve zam yapmadan denk bütçeyi yapmış, Halkın parasının belli kesimlere hortumlanmasını önlemek için Havuz Sistemini kurmuş, İşçiye, memura, emekliye ilk 6 ayda yüzde 50 zam vermiş, Yahudi ve Hirstiyan aleminin Müslüman ülkelerde yaptıkları sömürü ve akıttıkları kana dur demek için, D8’le İslam Alemini birleştirme çabası içerisine girerek, uydu ülke değil, lider ülke olmanın ilk adımını atmıştı” diye konuştu.

‘28 ŞUBAT’LA HESAPLAŞMALIYIZ’

28 Şubat Darbesiyle gerçek anlamda hesaplaşmanın yapılabilmesi için saadet Partisi’nin görüşlerini ileten Kaya, şunları söyledi;

“1-28 Şubat döneminde ‘’Beceremediniz artık bırakın’’, ‘’Hükümet gitsin’’, ’’Asker daha demokrat’’ diyen Fetullah Gülenın en ağır bir biçimde cezalandırılması gerekmektedir.

2-Darbeyi yapan, ortak olan ve azm edenler iç ve dış mihraklarda hesaba çekilmelidir.

3-Bu darbe sonucu işini kaybeden, maddi ve manevi yönden mağdur olanların hakları iade edilmeli.

4-Darbe sonucu kapatılan Refah Partisinin tüm hakları ve mal varlığı iade edilerek, kayıp trilyon davası iptal ve şimdiye kadar alınan paralar iade edilmelidir.

5-28 Şubat darbesinde açık rolleri olduğu kesin olan, herkesin kabul ettiği Dış mihraklardan ABD ve İsrail’le ilişkiler gözden geçirilmelidir. Bizim ABD ile stratejik ortaklığımız devam ediyorsa bu nasıl başarılı olacaktır.

6- 28 Şubatla hesaplaşma yapılacaksa, Sn Erbakan'ın vizyonuna hedeflerine sahip çıkılmalıdır.

7- Darbeyle elde edilen mevki ve makamlar geri alınmalı.”

TÜM DARBELERE KARŞIYIZ’

Saadet Partisi olarak halkın iradesine karşı yapılan bütün darbelere karşı olduklarını söyleyen Kaya, “Hiç kimse hiçbir kurum halkın iradesi üzerinde olmamalıdır. Darbelere teşebbüs eden ve bir şekilde bunda rol alanların en şiddetli şekliyle cezalandırılmalarını bekliyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye’nin yetiştirdiği ender insanlardan olan ilim fikir ve siyaset adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle anıyoruz. Herkese Saadetli Günler Diliyoruz” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar