16 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara6°C

DP’DEN CHP’YE AÇIK DESTEK

Demokrat Parti Bolu teşkilatının önde gelen isimleri, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde CHP’ye destek vereceklerini açıkladılar.

DP’den CHP’ye açık destek

03 Mart 2015 Salı 10:02

Haber: Özge ELÇi

Demokrat Parti’de hem Bolu’da hem de parti genel merkezinde önemli görevler üstlenen Oktay Türesin’in CHP’den Milletvekili aday adayı olmasıyla hem Türesin’e hem de CHP’ye büyük destek geldi. Bolu’da siyasetin önde gelenlerinden DP’li Adem Gümüş, Türesin’in adaylık açıklamasına katıldı.

ADEM GÜMÜŞ AÇIKLADI

Gümüş; “Biz ve kendim partimdeyim. Bizim partimiz kapatılmış değil. Ama partimin baraj aşma şansını görmüyorum. Biz daha evvelki yerel seçimlerde kadın kollarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi için çalıştık. Şimdi de inen bayrakların inmemesi için iktidara en yakın Cumhuriyet Halk Partisini görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nde barajı aşamayan partilerin ve tabanımızda sağduyu sahibi olan kişiler particiliği bir gurur haline getirmeden Kuvayi Milliye ile Kuvayi Seyyare’nin birleştiği gibi bu iktidar zulmünden kurtulmak için Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermek istiyoruz. Demokrat Parti’den gelenlere gayri ihtiyari değişik bir üslupla onur kırıcı şeyler söylenirse, bizim tabanda çalışıp CHP’ye sağlayacağımız gücün azalacağını bilmenizi isterim” dedi.

‘KUVAY-İ MİLLİYE’NİN KÖKENİNDE DEMOKRAT PARTİLİLER DE VARDIR’

CHP İl Başkanı Kazım Karsu ise Demokrat Parti’nin CHP’den doğduğunu söyleyerek “Kuvay-i Milliye’nin kökeninde Demokrat Partililer de vardır. Birleşme zamanı geldi. Çünkü bayraklar göndermen inmeye başladı. Ülkenin bazı yöreleri kararmaya başladı. Bugünkü iktidar ne yaptığını kendisi de bilmez hale geldi. Bugünden sonra aramızda Demokrat Parti veya CHP diye bir ayrım olmayacaktır. Bugünden sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri bir araya gelerek ülkemizdeki bazı temizliği yapmak mecburiyetindedirler. Yoksa ülke parça parça, lime lime bölünmektedir. Hepimiz kardeşiz. AKP’nin içinde de bize benzeyen arkadaşlarımız vardır. Biz onlara da talibiz. Onlarında bizim saflarımıza gelmelerini istiyoruz. Çünkü onlar da Cumhuriyetçiler. Bazı sebeplerden dolayı ayrı saflarda durmaktadır. O gün bugündür. Bugün birlik olalım, başka çaresi yok” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar