16 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

VALİ BARUŞ GÖREVE BAŞLADI

Valiler Kararnamesiyle Bolu’ya atanan Vali Aydın Baruş, Bolu’ya gelerek göreve başladı. Baruş’u daire amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Valilik önünde karşıladı.

Vali Baruş göreve başladı

04 Mart 2015 Çarşamba 15:42

Fotoğraflar için tıklayınız...

Haber: Özge ELÇİ

Baruş, eşiyle birlikte saat 14:00’da Valilik makamına geldi. Vali Baruş’u Bolu’da görev yapan çok sayıda daire amiri, yerel yöneticiler, kaymakamlar ve bazı sivil toplum kuruluşu temisilcileri karşıladı.

BOLUSPOR ATKISI HEDİYE EDİLDİ

Herkesle tek tek tokalaşan Vali Baruş’a Boluspor atkısı hediye edildi. Baruş, daha sonra eşiyle ele ele tutuşarak makam odasına geçti. İlk olarak Vali Yardımcılarını ve Kaymakamları kabu eden Vali Aydın Baruş, daha sonra bir basın açıklaması yaparak Bolu halkına seslendi. Bolu’da görev yapacak olduğu için memnun olduğunu söylen Baruş, şunları ifade etti; “Sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli bir temsilcisi, eşsiz doğal güzellikleri ile ülkemizin incisi olan Bolu’da sizlerle birlikte bulunmaktan, bu güzel şehrin bir ferdi olmaktan son derece mutluyum. Bu görevşn Bolu ilimiz ve Bolu halkı için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

‘BOLU’YU MARKA ŞEHİR YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Bolu Valisi olarak onurlu ve mesuliyeti büyük olan bir emaneti üstlenmiş bulunmaktayım. Bu emanetin üzerime ağır bir sorumluluk yüklediğini öncelikle belirtmek isterim. Bolu halkının daha huzulu ve mutlu bir hayat süremsi için, elimizden gelen gayreti sonuna kadar ortaya koyacağız. Bu müstesna ilimizde yaşayan 285 bin vatandaşımızın her birinin hayatında ve gelecek ümitlerinde olumlu bir değişim sağlamak en önemli önceliğimiz olacaktır.

Bolu ilimizi marka bir şehir yapabilmek için Bolu’yu Bolu yapan tüm değerleri ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği seviyeye kavuşturma için yoğun bir çalışma sürecüne gireceğiz. Bolu’yu büyüyen ve gelişen Türkiye’nin dinamik bir unusuru haline getirmek için Bolulu hemşerilerimizle birlikte çalışarak projelerimizin destek bulmasını sağlayacağız.

Bolulu vatandaşlarımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla, il genel meclis üyelerimizle ve belediye meclis üyelerimizle, siyasi partilerimiziz temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızın değeleri temsilcileriyle yakın bir iletişim içerisinde olacağız.

BOLU HALKININ HİZMETKARIYIZ

Bizler iradenin asıl sahibi olan Bolu halkının hizmetkarıyız, memurlarıyız. Yöneten ve yönetilen ayrımı olmaksızın, var olan sorunları hep beraber el ele vererek brlikte ortadan kaldıracağız. Bizlerden önce, bu toprakların gelişip kalkınması için çaba sarf eden, katkı sağlayan değelri valilerimize, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Bolu’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.” 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar