24 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara19°C

AK PARTİ’DEN SEÇİM PROVASI

Ak Parti Bolu teşkilatı, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin provasını Cumartesi günü merkez ve tüm ilçelerde kurulacak 947 adet temsili sandık ve görevli 4 bin 767 kişi ile yapacak.

Ak Parti’den seçim provası

05 Mart 2015 Perşembe 17:25

Haber Merkezi

Seçimin provası niteliğindeki toplantı, tüm Türkiye’de aynı anda yapılacak. Temsili olarak kurulacak sandıklarla gerçekleştirilecek programda, Ak Parti’nin 3 ana kademe, 3 kadın kolları ve 3 gençlik kolları üyelerinden oluşan 9 kişilik sandık yönetim kurulları da aktif hale gelecek. Varsa eksiklikler tespit edilerek, en kısa zamanda bunların tamamlanması sağlanacak. Görevli üyelerinden temsili sandıkların başına gelmeyenler tespit edilerek, yerlerine yeni isimler belirlenecek.

947 SANDIKTA, 4 BİN 767 SANDIK GÖREVLİSİ BİR ARAYA GELECEK

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşecek dev seçim provası, Bolu'da da aynı titizlikle uygulanacak. İl merkezinin yanı sıra 8 İlçe ve 3 beldede kurulacak 947 sandıkta, 4 bin 767 sandık görevlisi bir araya gelerek 7 Haziran'da yapılacak tarihi 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nin provası yapılacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, ilki 22 Haziran 2014'de gerçekleşen "Sandığa Sahip Çıkıyoruz" toplantısını hafta sonu tekrarlayacaklarını söyledi.

‘SEÇİM SANDIKTA KAZANIR DÜSTURU’

7 Mart Cuma günü saat 14.00'de başlayacak olan seçim provasına ilişkin bir açıkalama yapan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “Kurucu Genel Başkanımız, halkın seçtiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu 2023 hedefine ulaşmak için önümüzde tarihi bir seçim var. 7 Haziran'da milletin iradesinin şekilleneceği seçimler yapılacak. Ak Parti teşkilatları olarak, her zaman 'seçim sandıkta kazanır' düsturunu benimsedik. Sandık milletin namusudur ve bize düşen bu namusu korumaktır. Bu kapsamda, Cumartesi günü saat 14.00'de il merkezi, 8 ilçe ve 3 belde gerçekleştireceğimiz 'Sandığa Sahip Çıkıyoruz' toplantıları ile 947 sandıkta, 4 bin 767 sandık görevlisi arkadaşlarımızı ikinci kez bir araya getireceğiz” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar