18 Eylül 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

İETT AÇIKLADI; SINIFTA KALDIK

17 il baz alınarak yapılan araştırma sonucu Bolu sınıfta kaldı. İETT Genel Müdürlüğü tarafından özel bir şirkete yaptırılan Toplu Ulaşım Mükemmellik Endeksi araştırmasında ilimiz çok gerilerde kaldı.

İETT açıkladı;  Sınıfta kaldık

05 Mart 2015 Perşembe 22:00

Haber: Özge Elçi

Bolu, 17 ilden alınan istatistiklere göre yapılan çalışma sonucunda toplu ulaşımda mükemmellikte sondan ikinci sırada yer aldı. Ak Partili olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmetlerini yürüten İETT Genel Müdürlüğü önderliğinde Star Araştırma ve Denetim Firmasınca 2014 yılının sonunda gerçekleştirilen Toplu Ulaşım Mükemmellik Endeksi çalışmalarının sonucunda, 17 il arasında Bolu 15’inci oldu ve Bolu Belediyesi sondan ikinci sırada yer aldı.

17 ŞEHİR BAZ ALINDI

Bolu’nun yanı sıra Afyonkarahisar, Aksaray, Bitlis, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzincan, Isparta, Karabük, Kütahya, Rize, Sinop, Tokat, Uşak ve Yozgat illerinin değerlendirmeye alındığı çalışmada, tüm kriterlerde ortalamanın altında puan alan Bolu Belediyesi, iki ayrı kriterde de en düşük puanı alan il belediyesi oldu.

Hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla bu yıl çeşitli düzenlemelerin yanı sıra mesafeye göre ücretlendirme ile finansal caziplik kriterinde de önemli adımlar atmak suretiyle 2015 yılı için yapılacak değerlendirmede Bolu Belediyesi olarak neyin hedeflendiği ise merak konusu.

‘İSTENEN KRİTERLERE O DÖNEM SAHİP DEĞİLDİK’

Bolu’nun ulaşımda son sıralarda yer almasıyla ilgili görüştüğümüz Bolu Belediyesi Ulaşım Sorumlusu İsmail Civelek, söz konusu araştırmanın yaklaşık 3-4 ay önce yapıldığını, Bolu’da toplu ulaşımın o dönem henüz yenilenmediğini ve  istenen kriterlerin o dönemde olmadığını, yeni sistemle birlikte hayata geçtiğini ifade etti. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar