18 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara19°C

MİLLİ GÖRÜŞ ADAYLARI BELİRLENİYOR

Saadet Partisi Bolu teşkilatları, ‘Halkla Kucaklaşma Günleri’ kapsamında Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy’u ağırladı. Aksoy, ülke gündemine ilişkin açıklamalar yaparken İl Başkanı Çetinkaya da milletvekili aday adaylığı için sürecin başladığını ifade

Milli Görüş adayları belirleniyor

06 Mart 2015 Cuma 20:00

 

Haber: Özge ELÇİ

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, dün Bolu’ya gelerek

parti binasında bir açıklama yaptı. Hükümeti dış ve iç politika ile ekonomi alanında eleştiren Aksoy’ın açıklamalarından satır başları şunlar;

‘YOL YAPMAKLA KALKINMA OLMAZ’

“AKP’nin 12 yıllık iktidarı döneminde olumlu icraatlar olarak algılanan Anayasa Referandum askeri vesayet kaldırmaya yönelik adımlar, darbe ve darbecilerle mücadele sürecinde dün büyük başa diye yapılanların bugün nasıl değiştirildiğini ibretle izliyoruz. ‘Biz yol yaptık, kalkındık’ diyorlar. Yol yapmakla kalkınma olmaz. Kalkınma ancak Sanayileşme ve teknolojide yapılacak hamle ile olur. Dünya çapında marka olmuş firmalara sahip olmakla, yerli otomobilini, yerli uçağını, tankını yapmakla, bilişim teknolojisinde dünya ile yarışla olur. Kısacası üretimle, üretimi artırmakla olur.

AB’YE TESLİM OLDULAR

AB bir medeniyet projesidir, diyerek AB’ye teslim oldular. Bütün ahlaki tahribat ve saymaktan hicap duyacağımız değişiklikler  bu başlık altında yapılmaktadır. Bu düzenlemler, bizim inancımızla, kültürümüzle, tarihimizle bağdaşmayan, toplumumuzun yapısını bozmaya yönelik uygulamalardır. Aile yapımızın temeline dinamit konulmuştur. Boşanma, intihar, uyuşturucu, içki, fuhuş gibi suçlar hızla artmaktadır. Yolsuzluk, rüşvet, partizanlık, adam kayırma, haksızlık ve hukuksuzluk almış başını gitmiştir. Hırsızlık ve yolsuzluk son üç yılda yüzde 68 nispetinde artmıştır.

ABD Stratejik ortak kabulüyle hareket ediliyor. Mevcut iktidar ABD’nin yörüngesinde bir uydu gibi hareket ettiğinden bağımsız, milli, özgün ve şahsiyetli bir politika ortaya koyamıyor. Bütün komşularımızla ilişkilerimiz tarihin en düşük seviyesine inmiştir.

‘ÇÖZÜM SÜRECİ ADI ALTINDA DEVLET BÖLGEDEN ÇEKİLİYOR’

Çözüm süreci adı altında Güneydoğu Anadolu, özerk hale getirilmiştir. Devlet, yavaş yavaş o bölgeden çekiliyor. PKK, Kürtlerin temsilcisi değil; emperyalistlerin maşasıdır. Maşayla masaya oturulmaz. Bunun sonucunda hüsrana uğrayacaklardır.

‘Faizci kapitalist düzenle çalışırız’ derseniz, bu köle düzenini, bu sömürü düzenini devam ettirmiş olursunuz. Bugün geldiğimiz noktada ekonomi bütünüyle bıçak sırtındadır. Resmi işsizlik oranı, Eylül 2014’de yüzde 10.5 olmuştur. Genç işsizler oranı yüzde 19.1’dir. Sanayiye, üretime, kalkınmaya yeterli kaynak ayrılmamaktadır. Borca dayalı ekonomi ve faiz politikalarıyla bütçenin önemli bir kısmı faize gitmektedir. Açlık sınırı 1250 TL, asgari ücret 949 TL’dir.

 

MİLLİ GÖRÜŞÜN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Saadet Partisi olarak çözüm önerilerimizi şöyle sıralayabiliriz; önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Sanayi ve kalkınma hamlesi başlatılmalıdır. Bütün çalışanlara, işçiye, emekliye, memura, engelliye insanca yaşama imkanı sağlanmalıdır. Şahsiyetli dış politika, lider ülke Türkiye ideali ile bağımsız politika uygulanmalıdır. Bunun için güçlü ekonomiye sahip olmamız gerekir. Ülkemizde ve dünyada huzur ve barışın hakim olması için hak ve adalete dayalı yeni bir dünyanın kurulması gerekir. Milli Görüş, iktidar olduğu bütün dönemlerde bu alanlarda en başarılı icraatları gerçekleştirmiştir. Biz yine geleceğiz ve aynı başarıları yine göstereceğiz.”

‘BAZI İSİMLER BELİRLENEREK GENEL MERKEZE GÖNDERİLDİ’

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, partisinin milletvekili adaylığı süreciyle ilgili olarak sorduğumuz soruya yanıt vererek “Geçtiğimiz haftalarda Genel Merkezimiz tarafından Bolu’da temayül yoklaması yapıldı. Partililerimiz, adayları belirlediler. Çeşitli nedenlerle bu isimleri henüz açıklamadık. Bolu çin belirlediğimiz isimler, Genel Merkeze gönderildi. İstişareler sonucunda açıklanacak. İsimleri önümüzdeki günlerde açıklayacağız” diye konuştu.

Aksoy ve partililer, daha sonra Bolu’daki sivil toplum kuruluşlar ve esnaf odası temsilcileriyle bir araya geldiler. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.