23 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara15°C

DERNEKLER İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

Bolu protokolünden de çok sayıda ismin katıldığı Meşhur Kaz Gecesi’nde Bolulu dernekler, isyan bayrağını çekerek programı terk ettiler.

Dernekler isyan bayrağını çekti

08 Mart 2015 Pazar 20:26

 

Haber: Özge ELÇİ

Hafta sonu Cumartesi akşamı İstanbul Beykoz Korusunda Gerede’nin meşhur Kaz Gecesi’nde katılan tüm derneklerin başkanları ve temsilcileri, derneklrinin isimlerinin geçmemesine kızarak programı terk ettiler. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İstanbul Bolulular Derneği Başkan Yardımcısı Dilaver Doğruer, şunları söyledi;

‘7 DERNEK HİÇE SAYILMIŞTIR’

“Başkanım ve bir çok sivil toplum örgütü, birbirinden değerli dernek başkanları ile her yıl düzenlenen Gerede’mizin meşhur Kaz Gecesi yapıldı ve akabinde İstanbul Bolulular Platform Başkanı Mustafa Özkul, sadece ‘İstanbul’da Bolulular dernekleri bir araya gelmiştir ve federasyon çalışması başlamıştır’ dedi. Hayal ürünü olan bu konuşmada birbirinden degerli yedi dernek başkanı masalardan yemeğin ortasında kalkıp çıkıp gitmişlerdir. Bazı kesimlerin STK derneklerinin maalesef sırtına binip hiçbir derneğin logosu ve hiçbir derneğin ismi olmadan yapılan ve ilan edilen tek kişilik platform maalesef derneklerimizi görmezden gelmiştir.”

PLATFORM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Doğruer, söz konusu 7 derneğin İstanbul Bolulular Derneği, İstanbul Bolu il ve ilçeleri Derneği, Tuzla Bolulular Derneği, Küplüce Köy Derneği, Ataşehir Bolulular Derneği, Gerede Beşkonak Derneği, Bolu il ilçe ve Köyleri Kalkındırma Derneği olduğunu söyleyerek “Dernekler arası iştişare sonucunda İstanbul Bolulular Platformu Başkanı sayın Mustafa Özkul’un başkanlıktan   alındığını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Dernekler arası diyolog sonrası başkan seçilene kadar ayrımcılık gözetmeksizin yapılacak ilk toplantıya kadar basın sözcüsü olarak getirildim. Saygıyla tüm hemşerilerimi selamlıyorum” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar