16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

ALTUN’A MESLEKTAŞLARINDAN TAM DESTEK

Mesleği veterinerlik olan Bolu Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Altun’un, Ak Parti Genel merkezinde yapılan mülakat sonrası Bolu’da ilk ziyaret durağı Bolu Veteriner Hekimler Odası oldu.

Altun’a meslektaşlarından tam destek

09 Mart 2015 Pazartesi 20:29

Haber merkezi

Bolu Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Altun, Ankara’daki mülakatının ardından ayağanın tozuyla sivil toplum kuruluşlarını gezmeye başladı. 2 dönem Bolu’da veteriner hekimler odası başkanlığı yapan Mehmet Altun’un ilk durağı ise Veteriner Hekimler Odası oldu.

‘AK PARTİ GENEL MERKEZİNDE TANINDIĞIMI GÖRDÜM’

Altun, “7 Haziran seçimleri Türkiye’de seçimin ilk ateşinin kıvılcımı bugün Ak Parti genel merkezinde, özellikle Ak Parti açısından başlamış durumda, bu sabah Bolu Ak Parti milletvekili aday adayları genel merkezinde mülakata alındı” dedi. Altun, Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti sözcüsü Beşir Atalay ile olan mülakatını değerlendirerek “Özellikle Abant TV ve bizi komisyona girerken, ismen ve televizyon ismini nüksetmesi bizi sevindirdi. Demek ki,ak parti genel merkezi tarafından izlenip takip ediliyoruz,bu bizim açımızdan memnuniyet vericiydi” sözlerine yer verdi.

Veteriner Hekimler Odasını ziyaret etmesiyle ilgili de açıklama yapan Altun, “Hem veteriner hekim olmuş olmam hem de Bolu’da veteriner hekimler odasında başkanlık yapmış olmam münasebetiyle özellikle meslektaşlarımı gidip ziyaret edip onların duasını alıp, daha sonra diğer sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

VETERİNERLERİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Veteriner Hekimler Odasının önemine dikkat çeken Altun, “Bolu’da sektör önemli; çünkü Türkiye’de 6 milyar dolar ticaret hacmi varsa bunun 2 milyar doları Bolu’da gerçekleşiyorsa, bunun da denetimini yapan Bolu’daki veteriner hekimler ise bu demek ki özellikle gerek gıda kanunu gerek hastalıklarla mücadele konusunda gerekse de kırsalla iç içe olan bir sektör veteriner hekimlik mesleği” dedi.

BİZ BOLU’DAN BAKAN ÇIKMASINI İSTİYORUZ

Bolu Veteriner Hekimler Odası Başkanı Bahadır Öztürk ise, Altun’un kendilerini ziyaret eden ilk milletvekili aday adayı olduğunu söyleyerek

“Biz yönetimi yine böyle kendisinden devralmıştık ve ondan devraldığımız yönetimi bugünlere kadar getirdi. Bize güzel bir miras bıraktı,halen onun mirası ile yürüyoruz. ben kendisinin kararını kendisi için iyi olmasını temenni ediyorum. Kendisine bu yolda başarılar diliyorum. Bizim gönlümüz Bolu’dan Bakan olmasını istiyor, inşallah Bolu’dan bakanlar da çıkar; ama biz tabi tüm meslektaşlarımızı en iyi yerde görmek istiyoruz, bu açıdan meslektaşımız olarak Mehmet Altun’a gönülden başarılar diliyoruz. Kendilerini çok iyi yerlerde görmek istiyoruz” diye konuştu.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.