24 Nisan 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara13°C

TEŞVİK SORUNUNU MASAYA YATIRDI

Ak Parti aday belirleme sürecinin ikinci safhası olan mülakat aşamasını da başarıyla geçen Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Ferudun Kaya, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Bolu ekonomisiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Teşvik sorununu masaya yatırdı

09 Mart 2015 Pazartesi 20:32

Haber Merkezi

İlimizin ticaretine yön veren sivil toplum örgütlerinden olan Bolu Sanayi ve Ticaret Odasını ziyaret etti. Burada Oda Başkanı Sayın Türker Ateş Bey ile ilin sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Kaya, 2002 yılından bu güne her alanda gösterilen başarıların, “Yeni Türkiye” anlayışıyla daha da ileriye gideceğine inancının tam olduğunu belirtti.

Kendisinin “Yeni Türkiye için Yeni Anayasa”, “Yeni Anayasa için Şimdi Değişim Zamanı” sloganı ile yola çıktığını ifade eden Kaya, Bolu Milletvekili olması durumunda ilimizin banka mevduatlarında olan şişkinlik nedeniyle gelir seviyesinin yüksek olduğu, bundan dolayı ise teşvik sisteminde 2. bölgede yer aldığını belirtti.

‘DEZAVANTAJLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Hemen il sınırımızda yer alan Düzce ve Karabük illerinin ise 4. bölgede yer aldığını ve daha avantajlı konumda olduğunu ifade etti. Kaya bu avantajların  KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, asgari ücret üzerinden hesaplanan sigorta primi işçi ve işveren hissesi desteği ve faiz desteği olduğunu söyledi.

Kaya, bu dezavantajı ortadan kaldırmak için ilimize kongre için 21 Aralık’ta gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bolu’yu turizm bölgesi ilan ettiğini hatırlatarak  “Öğrencilik yıllarımda masraflarımı karşılamak amacıyla Abant, Kartalkaya ve Antalya’da bazı otellerin çeşitli departmanlarında çalıştım. Bu deneyim, bana önemli kazanımlar sağladı. Akademisyenliğe başladıktan sonra da turizm sektörü ile ilgili makaleler yazdım. Turizm sektörünü iyi bilen bir hemşeriniz olarak şayet Cenab-ı Allah nasip ederse ve Bolulu hemşehrilerimin vekili olursam bu teşvikten ilimizin maksimum şekilde yararlanabilmesi için alın teri dökeceğim” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar