22 Temmuz 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

KADIN VE ANNE GİRİŞİMCİLER PROJESİ

Bolu Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’nün ortağı olduğu 'Kadın Ve Anne Girişimciler Projesi' kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.

Kadın ve anne girişimciler projesi

11 Mart 2015 Çarşamba 10:24

Haber Merkezi

Projenin amacı şu şekilde belirtildi; “İşe başlamak isteyen kadın ve anne girişimcileri desteklemek için eğitim vermek, bilgilendirmek ve mevcut fırsatlarla tanıştırmak.

Bolu Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’nün ortağı olduğu 'Kadın Ve Anne Girişimciler Projesi' 10 ortaklı bir AB Eğitim ve Gençlik programları LDV Projesidir. Projenin amacı işe başlamak isteyen kadın ve anne girişimcileri desteklemek için eğitim vermek, bilgilendirmek ve mevcut fırsatlarla tanıştırmak.

Aile ve işi bir araya getirmenin en etkin yolu, evden çalışmaktır. Bu proje, evden çalışarak iş ile aileyi birleştirmek isteyen çocuklu kadınların eğitim ihtiyacına yönelik geliştirilmiştir. Romanya, Portekiz, İtalya, Litvanya, Bulgaristan’dan mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi veren çeşitli sivil toplum kuruluşları ve derneklerin ortağı olduğu proje,evden yönetilen işletme tarzı bir iş kurmak isteyen kadınlar için eğitim ve destek sağlamayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında KOSGEB, MARKA gibi kadın girişimcileri destekleyen kurumlarla ortak çalışmalar yapılmaktadır.

Pazarlama, liderlik, girişimcilik, beden dili, zaman yönetimi, iletişim becerileri, bilgisayar kullanımı konularında tüm katılımcı ülkelerin ortak çalışmalarıyla çocuğu olan ve evden yönetilen işletme tarzı bir iş kurmak isteyen kadınların becerilerinin iyileştirilmesine yönelik pratik temelli bir eğitim kiti geliştirilmiş, Valiliğimizde 70 saatlik bir eğitim verilmiştir. Eğitim sonunda kura ile belirlenen altı katılımcı İtalya / Nicotera’daki toplantıya katılma hakkı kazanmış ve İtalya’ya götürülmüştür.

Proje kapsamında verilen eğitimlere katılan ve bazlama dükkanı açan bir katılımcı, daha önce denenmemiş bazlama çeşitlerinin işyerinde bizzat kendi üretimini yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Projemiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak, paylaşılan bilgilerden faydalanmak için Facebook sayfasıwww.facebook.com/groups/322601967894715/?fref=ts, ve proje web sitesi wemldv.wordpress.com adresini ziyaret edebilirsiniz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.