21 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara1°C

İLK İŞ EĞİTİM

Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giderek hem il genelinde eğitim veren okul müdürleri ile tanıştı hem de ilin eğitim durumu ile ilgili bilgi aldı. Ziyarette Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Ömer Eru’da bulundu.

İlk iş eğitim

11 Mart 2015 Çarşamba 12:10

Haberin fotoları için tıklayınız.... 

HABER MERKEZİ

Vali Aydın Baruş, ilk olarak  okul müdürleri ile bir araya geldi. Burada okul müdürlerine hitap eden Vali Baruş, "Bolu'ya geldiğimizden itibaren son derece güler yüzlü insanlarla bir araya geldik. Buraya da hem sizlerle hasbihal etmek hem de önümüzdeki hedefleri sizlere aktarmak için geldik. Milli eğitimdeki durumumuzu değerlendireceğiz, hedeflerimizi ortaya koyacağız.  Sizler yöneticilersiniz, okullardaki lider kişilersiniz. Öncelikle iş yapmak ile meşgul olmak arasındaki farkı ayırt etmenizi istiyorum. Yöneticilik demek işinizle birlikte yaşamak demektir. Akşam eve gittiğinizde ertesi gün neler yapabileceğinizi tartıp, ölçüp, ertesi güne hazırlıklı olmanız demektir. Sizlerden ricam görevinizi mesai kavramı içerisine sıkıştırmayın. Çünkü yönetici olmak bir sorumluluk gerektirir. Bizlere bu sorumluluklar verildiyse onun karşılığını da vermek boynumuzun borcudur. Bu sorumluluk size yönettiğiniz kurumları en iyi şekilde idare ederek, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, çocuklarımızı geleceğe ilişkin hayallerinde, ideallerinde pozitif bir değişime yol açmak için, çaba sarf etmeniz üzerine verildi. Üzerinizdeki en büyük yük, Bolu'daki çocuklarımızı gelecekteki Türkiye tasavvurunda güzel bir yer edinmelerini sağlamak ve gelişen Türkiye'nin fertleri olarak üzerlerine düşen görevlerini yerine getirmek üzere ideal sahibi gençler yetiştirmektir. Eğer Türkiye önümüzdeki yıllarda dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girecekse bu eğitim sayesinde olacaktır.  Gelecekte bizi dünyanın sayılı ekonomik güçlerinden biri haline getirecek, bilim ve teknolojide hak ettiği seviyeye ulaştıracak bir ilerleme istiyorsak bunun yolu eğitimden geçiyor. Bu ideali lütfen sadece ders programlarında değil ders programları dışında da çocuklarımıza aşılamaya çalışalım. Geleceğe umutla bakmayan bir nesle sahip toplum ileride dünya üzerinde söz sahibi olacak bir ülke konumuna gelemez" şeklinde konuştu.

 

Karşılarına herhangi bir sorun veya olumsuzluk çıktığında kendilerine kapılarının her zaman açık olduğunu dile getiren Vali Baruş, "Şu anda eğitimdeki başarı girilen sınavlarla ölçülebiliyor. O zaman okulunuzdaki eğitim hizmetinin gerçekten layıkıyla yerine getirilip getirilmediği objektif olarak sınavlarla ölçülecek. Ama bu yetmez. Sadece sınavlarda başarılı olan öğrenci yetiştirmek bizleri  hedeflerimize ulaştıramaz. Biz aynı zamanda çocuklarımızı geleceğe hazırlamalıyız.  Asıl olan olumsuzlukları aşarak başarılı olmaktır. Bu çabayı sizlerin gönülden sergileyeceğinizi düşünüyorum, sizlere güveniyorum. Bolu'yu eğitim açısından daha ileriye götürebilecek çaba içerisinde olacağınızı biliyorum. Aşamadığınız güçlüklerde de sorunları yöneticileriniz olarak öncelikle Milli Eğitim Müdürlüğümüze daha sonra da  bize iletebilirsiniz. Bizde sizlerle birlikte bu meseleleri çözme iradesini ortaya koyarız. Ben eğitimi ülkemizin geleceği açısından vazgeçilmez  çaba olarak görüyorum. Nesiller sizin elinizde ve lütfen bu emanetin bilincinde olun. Sizler diğer idareciler gibi değilsiniz. Diğer idareciler günlük sorunları çözüyor ama sizin işiniz gelecek. Buradaki sorunluluğunuz büyük ve bunun bilincinde olarak davranacağınıza inanıyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi.

 

Vali Baruş daha sonra ise toplantıya gelen tüm okul müdürleri ile teker teker tanıştı.

 

Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinde İl Müdürü İbrahim Çavuşoğlu'ndan Bolu'daki eğitim durumu ile ilgili brifing aldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.