25 Mart 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara7°C

KAYA’DAN AKADEMİSYENLERE MESAJ

Ak Parti’nin akademisyen Milletvekili aday adayı Ferudun Kaya, yaptığı açıklamada akademisyenlerin önemine değinerek mesklektaşlarına önemli mesajlar verdi.

Kaya’dan akademisyenlere mesaj

11 Mart 2015 Çarşamba 13:37

 

Haber: Adem Güler

Doç. Dr. Ferudun Kaya, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde akademik personel sirkülasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada “Değerli büyüğümüz, merhum İzzet Baysal’ın Bolululara hediyesi olan Üniversitemize kurulduğu günden bugüne kadar 4 bin 600’e yakın akademisyen gelmiş ve ne yazık yarıdan fazlası da gitmiştir. Başka bir ifade ile akademik personel sirkülasyonu çok fazladır. Üniversitemiz kurulalıdan bu yana ortalama her yıl 200 civarında akademisyen gelmiştir. Bir o kadara yakını da gitmiştir.

HER YIL 200 CİVARINDA AKADEMİSYEN AYRILDI

Hz. Ali (ra) ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ demiştir. Ben de AİBÜ öğrencilerine bilgi öğreten hocalarıma, meslektaşlarıma hizmet etmeye çalışacağım. Onlardan birisi olduğumu onlara hissettireceğim. İlimize beyin göçü başlatmaya çalışacağım. Mimar, çevre, gıda, turizm, spor, gibi birçok alanda değerler var. Bu değerlerin ilimiz ve ülkemiz sorunlarına bakış açılarını ve çözüm önerilerini almaya çalışacağım. Aynı zamanda onların da vekili olarak neler yapabileceğimi konuşacağım” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHRE BÜYÜK DEĞER KATIYORLAR’

Akademisyenlerin şehre büyük değer kattıklarını vurgulayan Kaya, “Şayet akademisyenlerin sorunları ile dertlenebilirsek. Daha fazla bilgi üretecekler ve onları ilimizde okuyan öğrencilere sunacaklardır. Daha huzurlu öğretim elemanı daha mutlu ve başarılı öğrenci demektir. Daha mutlu öğrenci ise ilimizin daha fazla tanıtımı demektir” diye konuştu.

‘GENEL MERKEZİMİZ YETKİLİLERİ TERCİH EDER’

Kaya, Ak Parti Genel Merkezinin yetkilileri tercih ettiğini söyleyerek akademisyenlere bir mesaj gönderdi. Kaya, açıklamalarını n devamıdna şunları ifade etti; “Yaradan da nasip eder de ilimizin vekili olursam ayda bir günümü Üniversitemizin Kıymetli Akademisyenlerine ayıracağım. Her ay farklı bir fakültede olacağım ve hangi görüşten olurlarsa olsunlar arzu eden Saygıdeğer Hocalarımızın odalarını ziyaret etmeye çalışacağım. Şayet Üniversite kenti olmaya adaysak, ilimizde öğrenci sayısını arttırmak istiyorsak akademisyen sayısını da artırmak gerekir.

AK PARTİ DÖNEMİNDE AKADEMİSYENLERE ZAMMI HATIRLATTI

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile eğitime bütçeden en fazla ödenek ayrılmaya başlanmıştır. Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. O nedenle kendisi de akademisyen olan Başkakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu'nun göreve geldikten sonraki ilk icraatlarından birisi akademisyen maaşlarında artış sağlamak olmuştur. Net maaşlarına yaklaşık yüzde 35 civarında iyileştirme yapılmıştır(yayın performansı hariçtir).

Akademisyenlerin sayısı yanında Üniversitemizde, uluslararası alandaki bilimsel çalışmalar öncelikle ilimizin ve ülkemizin kalkınması için önemli bir parametredir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar